مدیرعامل برق شمال استان كرمان تاکید کرد

لزوم استفاده از دیزل ژنراتور در ادارات و مراکز پر بار

گروه اطلاع‌رسانی – مدیرعامل شركت توزیع نیروی برق شمال استان كرمان گفت: «طبق موافقت و دستور ابلاغی استانداری كرمان، شركت توزیع مجاز به قطع برق ادارات و سازمان‌هایی است كه ساعات كار ابلاغی را رعایت نكرده و از برق شهری استفاده می‌كنند».
به گزارش فردای کرمان به نقل از روابط عمومی شركت توزیع نیروی برق شمال استان كرمان، محمود شهبا در نشست سراسری پایش پیك بار از طریق ویدئو كنفرانس با مدیرعامل شركت توانیر، معاونت هماهنگی توزیع كه با حضور مدیركل بازرسی استانداری در محل امور دیسپاچینگ و فوریت‌های برق این شركت برگزار شد بر لزوم هماهنگی و هم‌سوسازی شورای اداری استان با شركت‌های توزیع در برنامه‌ی گذر از پیك تابستان ۹۸ تاكید كرد.
وی با بیان این‌كه در سال گذشته با افزایش نقاط مانور، نصب كلیدهای قابل قطع از راه دور و انجام تعمیرات روی شبكه برای تامین برق تلاش کردیم، اظهار کرد: «همكاران صنعت برق همه‌ی توان و سعی خود را برای تامین و توزیع برق پایدارو مطمئن به كار خواهند گرفت».
شهبا از كنترل و بررسی مصرف انرژی برق ادارات و سازمان‌ها با حضور مدیركل بازرسی استانداری خبر داد و گفت: «در راستای مدیریت مصرف برق، از اواسط خرداد ماه تا پایان مرداد ماه، ساعت كاری ادارات تغییر یافته و یك ساعت زودتر شروع و خاتمه می‌یابد و به همین منظور طبق موافقت و دستور ابلاغی استانداری كرمان، شركت توزیع مجاز به قطع برق ادارات و سازمان‌هایی است كه ساعات كار ابلاغی را رعایت نكرده و از برق شهری استفاده می‌كنند».
مدیرعامل شركت توزیع نیروی برق شمال استان كرمان بر استفاده از دیزل ژنراتور در ادارات، صنایع و مراكز پربار تاكید كرد و افزود: «ادارات و سازمان‌ها ضمن نظارت و تلاش جدی در خصوص كاهش مصرف برق، بر حسب ضرورت موظف به بكارگیری دیزل ژنراتورهای خود از ساعت ۱۲:۴۵ تا آخر وقت اداری هستند».
در این نشست میزان ۳۰ مگاوات نتیجه‌ی صرفه‌جویی و همكاری مشتركین كشاورزی، صنعتی و ادارات در قالب برنامه‌های كاهش پیك گزارش شد. /پ