با هدف کمک به اقشار نیازمند؛

اولین مرکز طرح افق در کرمان راه‌اندازی شد

گروه اطلاع‌رسانی – مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان کرمان با اشاره به راه‌اندازی مراکز طرح افق با رویکرد ارائه‌ی خدمات اجتماعی توسط سازمان اوقاف گفت: «این مراکز با هدف خدمت به اقشار نیازمند در محل اماکن متبرکه راه‌اندازی می‌شوند».
به گزارش فردای کرمان به نقل از روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کرمان، حجت‌الاسلام اسماعیل تدینی در مراسم افتتاح اولین مرکز طرح افق استان کرمان در امامزاده محمد(ع) اظهار کرد: «یکی از سیاست‌ها و اهداف سازمان اوقاف در راستای اجرای منویات مقام معظم رهبری، تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی در کشور است».
وی افزود: «تاکنون اقدامات بسیار ارزشمندی بااجرای ویژه برنامه‌های مختلف سازمانی در اعیاد و مراسم‌های ملی و مذهبی در آستان امامزادگان و اماکن متبرکه انجام شده است».
تدینی ادامه داد: «با توجه به این‌که یکی از مهم‌ترین اقدامات اجرایی اوقاف عمل امینانه به نیات واقفین خیراندیش می‌باشد و بسیاری از نیات موقوفات هم‌سو با حل مشکلات اجتماعی و نگاه به معشیت مردم خلاصه شده است، سازمان اوقاف در راستای ساماندهی این امور، طرح مراکز افق را در بقاع متبرکه کشور به اجرا گذاشته تا علاوه بر ترویج برنامه‌های فرهنگی و قرآنی، بعد خدمات اجتماعی و امور خیریه اوقاف در جامعه منعکس و گسترش یابد».
وی با بیان این‌که در کنار مباحث دینی و مذهبی رسیدگی به وضعیت اقتصادی و معشیت اقشار نیازمند از مهم‌ترین اهداف سازمان اوقاف می‌باشد، افزود: «در قالب طرح افق با شناسایی مجاوران و نیازمندان اطراف بقاع متبرکه، مشکلات این قشر از جامعه مورد رسیدگی و توجه قرار می گیرد».
مدیر کل اوقاف کرمان گفت: «مدیریت طرح افق به هیات امناء و خادمین اماکن متبرکه واگذار شده و در این طرح با آموزش وقف یار پس از شناسایی نیازمندان، کلیه‌ی مساعدت‌ها و کمک‌های مالی که تاکنون در ادارات اجرایی اوقاف انجام می‌شده در مراکز طرح افق اجرا خواهد شد».
وی اظهار کرد: «در طرح افق نه تنها به بعد خدمات اجتماعی اقشار نیازمندان اطراف بقاع متبرکه توجه شده بلکه به بُعد فرهنگی و مشارکت آن‌ها در مباحث فرهنگی هم توجه ویژه‌ای شده است».
مدیر کل اوقاف استان یادآور شد: «تمام اعتبارات طرح افق از محل درآمد و عواید موقوفات منطبق استان تامین می‌شود اما در اجرای آن باید از ظرفیت‌های مردمی و خیرین استفاده شود». /پ