رئیس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی کرمان:

پیوند گردشگری یزد و کرمان برقرار می‌شود

گروه جامعه – رئیس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی کرمان از انعقاد تفاهم‌نامه‌ای خبر داد که به‌زودی بین کرمان و یزد منعقد می‌شود تا در قالب آن، بین گردشگری این دو همسایه پیوندی‌ برقرار شود.
محمدرضا بهرامی‌ در این‌باره به فردای‌کرمان گفت: «برخی اعضای هیات رئیسه کمیسیون گردشگری اتاق ابتدای این هفته به یزد سفر کرده و با مدیرکل میراث‌فرهنگی و فعالان خصوصی این استان ملاقات کردند».
وی افزود: «در این جلسه، درباره‌ی انجام یک‌سری اقداماتی مشترک در راستای رونق گردشگری و تبادل تجربه‌های دو استان به نتایجی رسیدیم».
وی ادامه داد: «از جمله این مسائل، نصب بیلبوردهای تبلیغاتی کرمان در یزد و برعکس، برای معرفی اماکن و جاذبه‌های گردشگری دو استان است».
به گفته‌ی بهرامی، ایجاد مراکز اطلاع‌رسانی کرمان در یزد و بالعکس، برگزاری فم‌تور خبرنگاران یزدی در کرمان و برگزاری فم‌تور خبرنگاران بین‌المللی در یزد و کرمان نیز از جمله دیگر مصوبات این جلسه است.
وی بیان کرد: «برگزاری جشنواره‌های مشترک یزد و کرمان از جمله پسته و تعریف مسیرهای گردشگری از میمند تا مرودشت‌ شیراز که برخی شهرهای یزد را نیز در برمی‌گیرد، همچنین تعریف مسیرهای مشترک پروازی بین‌المللی نیز قرار است صورت گیرد».
وی با اشاره به تصمیم دو استان برای اجرای رویدادهای مشترک حوزه‌ی گردشگری افزود: «حضور در نمایشگاه‌های داخلی و خارجی به‌طور مشترک نیز جزو برنامه‌های مشترک ما خواهد بود‌».
بهرامی اظهار کرد: «فعالان صنایع‌دستی کرمان هم نیمه‌ی اول مردادماه امسال برای بازدید از کارگاه‌های یزد و هم‌اندیشی با هنرمندان یزدی قرار است به این استان سفر کنند».
وی اضافه کرد: «این موارد مصوب شده و به‌زودی در قالب تفاهم‌نامه‌ای تنظیم و وارد فاز اجرایی می‌شود‌». /الف