در مراسم روز ملی صنعت و معدن؛

مونا کنعانیان موفق به دریافت تندیس طلایی صنعت شد

گروه جامعه – مونا کنعانیان، متخصص کسب‌وکارهای خُرد و کوچک محلی، به عنوان مدیر برتر توسعه‌ی کسب و کار کشور انتخاب شد.
به گزارش فردای کرمان، در مراسم بزرگداشت روز ملی صنعت و معدن، مونا کنعانیان، متخصص کسب‌وکارهای خُرد و کوچک محلی، به عنوان مدیر برتر توسعه‌ی کسب و کار کشور انتخاب و موفق به دریافت تندیس طلایی شد.
کنعانیان که از سال ۱۳۷۸ فعالیت حرفه‌ای خود را به عنوان تسهلیگر توسعه‌ی روستایی با محوریت توسعه‌ی کسب و کارهای خُرد و محلی آغاز کرده در سال ۲۰۰۴ توسط سازمان خواروبار جهانی به عنوان متخصص توسعه‌ی کسب و کارهای محلی پایدار انتخاب شد و در پروژه‌های مختلف سازمان ملل به عنوان تسهیلگر و متخصص توسعه‌ی اقتصادی – اجتماعی در روستاهای استان‌های مختلف ایران فعالیت کرد.
کنعانیان در سال ۲۰۰۸ توسط سازمان توسعه‌ صنعتی ملل‌متحد به عنوان مدیر توسعه‌ی کسب و کارهای خُرد، کوچک و متوسط آموزش دید و به فعالیت تسهیلگری در پروژه‌های توسعه‌ی کسب وکاری پرداخت.
وی از سال ۲۰۱۲ تاکنون به عنوان مدیر و تسهیلگر توسعه‌ی کسب و کارهای خُرد و محلی و مشاغل سبز فعالیت کرده است و در سال ۲۰۱۸ اولین آکادمی مشاغل سبز ایران را در محل وزارت کار با همکاری سه تن از همکاران میهمانش از دفتر ILO در سوییس تسهیلگری نمود.
کنعانیان در حال حاضر به فعالیت تسهیلگری توسعه‌ی کسب و کارهای خُرد و کوچک محلی و مشاغل سبز در مناطق مختلف ایران مشغول است که هدف آن شناسایی کسب و کارهای محلی، طراحی و برنامه‌ریزی برای توانمندسازی این تولیدکنندگان محلی، بهبود زنجیره‌ی ارزش محصولات، اتصال بهتر به بازار و توسعه و رشد پایدار کسب و کار آن‌ها است.
کنعانیان در روز صنعت سال ۲۰۱۹، ۱۰ تیرماه ۱۳۹۸، موفق شد تندیس طلایی صنعت را به عنوان مدیر برتر توسعه‌ی کسب و کار کشور از وزرای صنعت و دفاع، معاون ریاست جمهوری، رئیس شورای اسلامی و رئیس اتاق بازرگانی ایران دریافت کند. /پ