مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمان:

ضریب نفوذ بیمه در حوادث کرمان جایگاه خوبی ندارد

گروه جامعه – مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمان گفت: «بعضا عدم آگاهی مردم از بیمه حوادث، موجب می‌شود تا در زمان حادثه و بحران نتوانند از خسارت‌ها استفاده کنند».
به گزارش فردای کرمان به نقل از روابط عمومی استانداری کرمان، مجید سعیدی در کارگروه بیمه، بازسازی و بازتوانی شورای هماهنگی و مدیریت بحران استان با اشاره به جایگاه صنعت بیمه در پوشش حوادث اظهار کرد: «آنچنان که باید و شاید ضریب نفوذ بیمه در حوادث استان جایگاه خوبی ندارد و به دنبال آن هستیم تا با کمک و همراهی بیمه‌ها، ضریب نفوذ بیمه حوادث در استان را بالا ببریم».
وی ادامه داد: «در بودجه‌ی کشور یک هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان از اعتبارات حوادث در بحث صندوق بیمه‌های کشاورزی گذاشته شده است که باید اطلاع‌رسانی لازم در این زمینه جهت استفاده شهروندان صورت گیرد».
سعیدی افزود: «بعضا عدم آگاهی مردم از بیمه حوادث، موجب می‌شود تا در زمان حادثه و بحران نتوانند از خسارت‌ها استفاده کنند».
وی به مساله‌ی تامین و توزیع ماشین‌آلات در زمان بحران نیز اشاره کرد و گفت: «در بارندگی‌های اخیر، ادارات کل راهداری شمال و جنوب، راه و شهرسازی، ارتش، سپاه و حتی پیمانکاران بخش خصوصی به کمک ما آمدند، ضمن این‌که معین شهرستان حمیدیه هم بودیم و باید به آن‌ها را هم کمک می‌کردیم، لذا باید تامین و توزیع ماشین‌آلات را تکمیل کنیم».
مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمان تهیه‌ی لیست جامعی از تعداد شعب بیمه در سطح استان و به تفکیک شهرستانی را خواستار شد و یادآور شد: «اگر لازم است برای گسترش آن‌ها از طریق شورای بحران اقدام می‌کنیم». /پ

عکس: پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری کرمان