معاون وزیر کشور در ستاد اقتصاد مقاومتی کرمان:

در فرآیند صدور مجوزها باید دقت شود/رفع موانع تولید نباید سلامتی مردم را تهدید کند

گروه اقتصاد – معاون هماهنگی امور اقتصادی وزیر کشور گفت: «مشکل آلایندگی‌های واحدهای تولیدی باید رفع شود و نباید هیچ مشکل زیست محیطی برای مردم داشته باشند».
به گزارش فردای کرمان به نقل از تسنیم، بابک دین‌پرست در جلسه‌ی ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان کرمان با اشاره به این‌که در اواخر سال قبل از استانداران خواهش کردیم که سه واحدی را که پیشرفت مناسبی دارند اما نمی‌توانند آن‌ها را به دلیل وجود مشکلات راه‌اندازی کنند با ذکر دلایل معرفی کنند، اظهار کرد: «یکی از این واحدها کارخانه کک‌سازی شهرستان زرند بود».
وی با بیان این‌که دلیل عدم راه‌اندازی این کارخانه مشکلات زیست محیطی این پروژه است بیان کرد: «این پروژه صددرصد پیشرفت فیزیکی دارد و آماده‌ی بهره‌برداری است».
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع وزیر کشور با اشاره به این‌که به همراه این پروژه دو پروژه‌ی دیگر با پیشرفت فیزیکی بالای ۹۵ درصد نیز از استان کرمان معرفی شد افزود: «موضوع با شخص رئیس جمهور مطرح و پیگیری‌های لازم از سوی معاون اول رئیس‌جمهور آغاز شد».
وی با بیان این‌که امروز بازدید از این پروژه نیز انجام شد گفت: «همه باید تلاش کنیم تا مشکلی برای سرمایه‌گذار پیش نیاید و اشتغال ایجاد شده از بین نرود».

دین‌پرست با اشاره به این‌که این کارخانه باید با ظرفیت حداکثری خود راه‌اندازی شود و مشکلات محیط زیستی آن هم مرتفع شود افزود: «در فرآیند صدور مجوزها باید دقت شود».
وی با بیان این‌که رفع موانع تولید نباید سلامتی مردم را تهدید کند، افزود: «مشکل آلایندگی‌های واحدهای تولیدی باید رفع شود و نباید هیچ مشکل زیست محیطی برای مردم داشته باشند».
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع وزیر کشور بیان کرد: «اگر طرحی مشکل محیط زیستی دارد از ابتدا باید جلوی این کار گرفته شود نه اینکه پروژه با صددرصد پیشرفت فیزیکی را مانع راه‌اندازی آن شویم». /پ

عکس: پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری کرمان