پورابراهیمی مطرح کرد

بدهی ۵۰میلیاردی ذوب‌آهن به زغال‌سنگ همچنان پابرجاست

گروه اقتصاد – نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی گفت: «با اجرای طرح توسعه و اکتشافات زغال‌سنگ، استان کرمان که به بهشت معادن معروف است این بار به بزرگترین محدوده‌ی زغالی کشور تبدیل می‌شود».
به گزارش فردای کرمان به نقل از ایرنا، محمدرضا پورابراهیمی اظهار کرد: «۱۰ هزار نفر در صنعت زغال‌سنگ استان کرمان فعال هستند که با رفع مشکلات مالی و توافقی که با وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سرمایه‌گذاری‌های جدید صندوق بازنشستگی فولاد انجام گرفته، این آمار به دو برابر افزایش خواهد یافت».
وی افزود: «بودجه‌ی طرح توسعه و اکتشافات زغال‌سنگ استان کرمان با اعتبار ۱۰۰ میلیارد تومان از محل صندوق بازنشستگی فولاد کشور تأمین شده و این طرح به زودی اجرایی می‌شود».
پورابراهیمی اضافه کرد: «با اجرای این طرح استان کرمان که به بهشت معادن معروف است این بار به بزرگترین محدوده‌ی زغالی کشور تبدیل می‌شود».
وی با بیان این‌که مطالبات شرکت زغال‌سنگ استان کرمان از ذوب‌آهن اصفهان پیگیری می‌شود گفت: «۵۰ میلیارد تومان مطالبه‌ی شرکت زغال‌سنگ است که ذوب‌آهن در زمینه‌ی پرداخت آن تاکنون اقدامی انجام نداده است».
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: «شرکت زغال‌سنگ استان کرمان و قشر کارگری این صنعت به علت پرداخت نشدن مطالبات درگیر مشکلات اقتصادی بسیاری هستند لذا با تلاش دولت‌مردان، ذوب‌آهن اصفهان باید مکلف به پرداخت بدهی‌ها شود».
پورابراهیمی ادامه داد: «نشست ویژه‌ی صنعت زغال‌سنگ با حضور نماینده‌ی دستگاه‌های اجرایی و بخش خصوصی برگزار شود زیرا این صنعت امروز به علت مظلومیت و نداشتن متولی مشکلات بسیاری دارد و کارگران آن کمترین درآمدها را دارند». /پ