رییس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی:

«پراید» و «آردی» نباید در جاده‌ها تردد کنند

گروه جامعه – رییس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی از وضعیت ایمنی برخی خودروهای داخلی شدیدا انتقاد کرد و گفت:‌ «برخی خودروسازان ارابه‌ی مرگ تولید می‌کنند».
به گزارش فردای کرمان به نقل از ایسنا سراسری، سردار سیدکمال هادیانفر اظهار کرد: «توسعه‌ی انضباط ترافیکی یک اصل لازم و اجتناب‌ناپذیر در کشور است و باید به آن توجه لازم بشود».
وی با بیان این‌که در حال حاضر بیش از ۴۴ میلیون راننده ، ۳۳ میلیون وسیله‌ی نقلیه اعم از موتورسیکلت و خودرو در ۲۱۷ هزار کیلومتر از راه‌ها و بیش از هزار شهر در حال تردد هستند، افزود: «برای این تعداد دیگر نمی‌توان با شیوه‌های قدیمی و سنتی نظارت کرد و لازم است با استفاده از شیوه‌های مدرن و نیز تجهیزات جدید و کنترل نامحسوس برای کاهش تخلفات اقدام کنیم».
هادیانفر با تاکید بر این‌که کاهش تلفات و جانباختگان حوادث رانندگی یک اصل مهم و هدف اصلی پلیس راهور است، اظهار کرد: «سایر دستگاه‌ها علاوه بر پلیس نیز باید پای کار آمده و به وظایف خود در این خصوص عمل کنند».
رئیس پلیس راهور ناجا با انتقاد از وضعیت ایمنی برخی خودروها، گفت: «برخی خودروسازان ارابه‌ی مرگ تولید می‌کنند، آردی و پراید نباید در جاده‌ها تردد کنند و باید خودروسازان ما به سمت تولید خودروهای امن بروند». /پ