برای اولین بار در وزارت نیرو انجام شد؛

اجرای طرح پایش سلامت كاركنان در شركت برق شمال كرمان

گروه اطلاع‌رسانی – مشاور مدیرعامل شركت توزیع برق شمال استان كرمان گفت: «طرح پایش سلامت كاركنان برای اولین بار در وزارت نیرو در شركت برق شمال كرمان انجام می‌شود».
به گزارش فردای کرمان به نقل از روابط عمومی شركت توزیع نیروی برق شمال استان كرمان، نادر خواجه‌پور با اشاره به اجرای طرح پایش سلامت جسمانی (اسكلتی ، عضلانی) در شرکت برق شمال استان کرمان، اظهار کرد: «این طرح با هدف بررسی كامل سلامت كاركنان، غربالگری، كنترل سلامت به منظور پیشگیری قبل از بروز ناهنجاری‌های جسمی و حمایت از همكاران در معرض خطر انجام می‌شود».
وی ادامه داد: «هدف كلی طرح پایش سلامت جسم و روان، طولانی‌تر كردن زمان زندگی مفید و افزایش بهره‌وری نیروی انسانی در خدمات‌رسانی به مردم است».
خواجه‌پور با بیان این‌كه طرح پایش سلامت برای اولین بار در شركت‌های وابسته به وزارت نیرو توسط شركت توزیع نیروی برق شمال استان كرمان انجام شده است، افزود: «در سال ۱۳۹۵ با پیشنهاد كارگروه ورزش و سلامت شركت با مشاركت دانشگاه شهید باهنر كرمان فاز نخست این طرح با توزیع پرسشنامه‌ی خوداظهاری و سپس تست‌های مختلف نظیر اسكن كف پا، ارزیابی ساختار اسكلتی عضلانی و اندازه‌گیری قد و وزن آغاز شد».
وی اظهار کرد: «در فاز اول اجرای این طرح كه مرحله‌ی غربالگری و پایش سلامت جسمی بوده تعداد یک‌هزار و ۱۵۰ نفر از پرسنل و نیروهای پیمانكاری مورد سنجش قرار گرفتند».
مشاور مدیرعامل شركت توزیع برق شمال استان كرمان گفت: «فاز دوم پروژه با هدف تحلیل داده‌های جمع‌آوری شده و ارائه‌ی نتایج به صورت جمعی و انفرادی نیز انجام شده است».
وی بیان كرد: «در فاز نهایی این پروژه تعداد ۳۴ نفراز همكاران به صورت داوطلب انتخاب شدند كه در این مرحله ضمن برگزاری كلاس‌های آموزشی در ارتباط با مسائل ورزشی و رژیم‌درمانی نسبت به انجام تمرینات ورزشی اصلاحی به مدت سه ماه برای داوطلبین انجام خواهد شد».
خواجه‌پور افزود: «به زودی نتایج حاصل شده برای الگوبرداری سایر استان‌ها به شركت توانیر ارسال خواهد شد».
وی خاطرنشان کرد: «این پروژه به عنوان یك طرح تحقیقاتی كشوری در دبیرخانه‌ی تحقیقات وزارت نیرو به ثبت رسیده است». /پ