مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان:

نرخ بیکاری استان کاهش یافته / باید سالانه ۳۶ هزار شغل ایجاد کنیم

گروه اقتصاد ـ مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان با اشاره به اینکه سالانه باید برای بیش از ۳۶ هزار نفر شغل ایجاد کنیم تا نرخ بیکاری استان ثابت بماند، گفت: «در سال‌های ۹۸ و ۹۹ جمعیت ورودی بازار کار استان کرمان به بیش از ۳۷ هزار نفر می‌رسد».

به گزارش فردای‌کرمان به نقل از تسنیم کرمان، رضا اسماعیلی پیش از ظهر شنبه، دوازدهم مردادماه، در جلسه‌ی ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان کرمان افزود: «در سال گذشته ۴۲ هزار و ۲۶۰ شغل در استان ثبت سامانه رصد شده است و تعهد امسال استان ۳۰ هزار و ۶۶۶ ثبت در سامانه رصد است».

وی با بیان اینکه سه میلیون و ۱۶۰ هزار نفر جمعیت استان بر اساس آمار سرشماری سال ۹۵ بوده و ورودی بازار کار استان سالانه حدود ۳۵ هزار نفر است، ادامه داد: «سالانه براساس برنامه باید برای بیش از ۳۶ هزار نفر شغل ایجاد کنیم تا نرخ بیکاری استان ثابت بماند».

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان اظهار کرد: «در سال ۹۸ برنامه‌ی اشتغال استان را با مشارکت ۴۰ دستگاه به پیش می‌بریم و امیدواریم تعهد اشتغال استان محقق شود».

وی اضافه کرد: «تعهد اشتغال استان در سال ۹۸ حدود ۲۹٫۵ درصد در صنعت، ۱۹٫۵ درصد در کشاورزی و ۵۱ درصد در بخش خدمات است».

وی با بیان اینکه در سال ۹۷ شهرستان سیرجان از شهرستان‌های برتر در انجام تعهد اشتغال بوده است، گفت: «پیش‌بینی می‌شود در سال‌های ۹۸ و ۹۹ جمعیت ورودی بازار کار استان کرمان به بیش از ۳۷ هزار نفر برسد».

اسماعیلی با اشاره به این‌که نرخ بیکاری استان کرمان در سال جاری ۰٫۸ درصد کاهش پیدا کرده است، افزود: «از نظر نرخ بیکاری در کشور در رتبه‌ی هجدهم کشور در بین سایر استان‌ها قرار داریم».

وی بیان کرد: «در سال گذشته در استان ۴۲ هزار اشتغال ایجاد شده است که از این تعداد حدود ۱۵ هزار و ۴۰۰ نفر زن و مابقی اشتغال ایجاد شده برای آقایان بوده است». /الف