مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمان خبر داد؛

کرمان میزبان پیکر مطهر دو شهید دوران دفاع مقدس

گروه جامعه – مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمان گفت: «پیکر مطهر امیر شهید حمدالله قربانعلی‌پور و امیر شهید علی قربانعلی‌پور چهارشنبه وارد کرمان می‌شود».
به گزارش فردای کرمان به نقل از تسنیم، احمد گروهی اظهار کرد: «آیین استقبال از پیکر مطهر امیر شهید حمدالله قربانعلی‌پور و امیر شهید علی قربانعلی پور روز چهارشنبه ۱۶ مرداد ماه از ساعت ۹ و نیم صبح در فرودگاه کرمان برگزار می‌شود».
وی با اشاره به این‌که این شهدا از شهدای نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران هستند گفت: «مراسم استقبال مردمی از سمت فرودگاه به سمت معراج شهدا برگزار می‌شود».
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمان افزود: «مراسم وداع با این دو شهید بزرگوار نیز همان‌روز بعد از نماز مغرب و عشا در محل شهرک هوانیروز جنب حرم مطهر شهید گمنام برگزار می‌شود».
وی با بیان این‌که این دو شهید از شهدای دوران دفاع مقدس هستند که در عملیات کربلای ۶ در منطقه‌ی عملیاتی دومار و در ارتفاعات ۴۰۲ مفقودالاثر شده‌اند خاطرنشان کرد: «شهید علی قربانعلی‌پور در آن عملیات فرمانده گروهان یک و شهید حمدالله قربانعلی‌پور فرمانده گروهان دوم گردان ۱۹۷ پیاده مکانیزه تیپ سوم لشکر ۸۸ زره‌ای زاهدان بودند که در تاریخ ۲۳ دی‌ماه سال ۶۵ در عملیات کربلای ۶ مفقودالاثر شدند».
گروهی با اشاره به این‌که این دو شهید نسبت فامیلی پسرعمه، پسردایی با یک‌دیگر دارند بیان کرد: «مراسم تشییع و تدفین شهیدان حمدالله قربانعلی‌پور و علی قربانعلی‌پور روز جمعه ۱۸ مردادماه جاری در روستای هراران شهرستان بردسیر برگزار می‌شود». /پ