معاون سازمان صمت استان کرمان:

کالاهای تولیدی استان توان رقابت با محصولات مشابه را ندارد

گروه اقتصاد – معاون امور صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان گفت: «در حال حاضر یک هزار و ۲۰۰ واحد در حال کار در استان داریم که نزدیک به ۴۹ درصد آن‌ها فعال هستند و مابقی نیمه‌فعال هستند».
به گزارش فردای کرمان به نقل از ایسنا منطقه کویر، امین غفاری‌نژاد در دیدار رییس و معاونان سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان با نماینده ولی فقیه در استان کرمان به مناسبت هفته‌ی صنعت و معدن اظهار کرد: «در استان نزدیک به یک هزار و ۵۰۰ پروانه‌ی بهره‌برداری صنعتی صادر شده که در پایش سال قبل مشخص شد حدود ۳۰۰ مورد از این واحدها به دلایل مختلف در ۱۰ سال گذشته تعطیل شده‌اند».
وی به وضعیت واحدهای تولیدی استان نیز اشاره کرد و افزود: «در حال حاضر یک هزار و ۲۰۰ واحد در حال کار در استان داریم که نزدیک به ۴۹ درصد آن‌ها فعال هستند و مابقی نیمه‌فعال می‌باشند که با ظرفیت کامل کار نمی‌کنند و عمده‌ترین مشکل این واحدها، منابع مالی خرید مواد اولیه و مسئله‌ی دیگر بازار است».
معاون امور صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان با بیان این‌که دو درصد از واحدهای فعال و نیمه‌فعال استان نیز در حال تعطیل شدن هستند، گفت: «دلیل عدم موفقیت در بازار این است که محصولات تولیدی کیفیت مطلوب را برای رقابت با محصولات خارجی و کالای مشابه تولید داخل ندارند». /پ