رئیس مرکز پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان کرمان:

منتظر بادهای شدید در استان باشید / دمای هوا کم می‌شود

گروه جامعه ـ رئیس مرکز پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان کرمان گفت: «از فردا، ۲۱ مردادماه، شدت وزش باد بیش‌تری را در سطح استان کرمان خواهیم داشت و مناطقی که تحت تاثیر این وزش بادها هستند گسترده‌تر خواهد شد و احتمالا در مناطق شرقی استان شاخص وضعیت کیفی هوا برای گروه‌های حساس به حالت هشدار برسد».

به گزارش فردای‌کرمان به نقل از ایسنا منطقه کویر، حمیده حبیبی گفت: «وزش باد و گرد و خاک متاثر از بادهای ۱۲۰ روزه سیستان مهم‌ترین پدیده‌ی این هفته استان کرمان است».

وی اظهار کرد: «شدت وزش باد و خیزش گرد و غبار در مناطق شرق و شمال‌شرقی استان بیشتر خواهد بود و این شرایط تا پایان هفته به‌صورت متناوب پایدار است که باعث کاهش دید افقی و در بیشتر مناطق مخصوصا مناطق شرقی و برخی مناطق شمالی استان آسمان غبارآلود خواهد بود».

رئیس مرکز پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان کرمان از افزایش ابر در برخی مناطق استان خبر داد و بیان کرد: «از فردا عصر برخی مناطق استان با افزایش ابر روبه‌رو خواهند بود ضمن آن‌که احتمال وقوع رگبار پراکنده در ارتفاعات جنوب و جنوب غرب استان وجود دارد».

حبیبی از روند تدریجی کاهش دما در این هفته خبر داد و اضافه کرد: «روند تدریجی کاهش دما در این هفته مخصوصا در آخر هفته را در استان کرمان پیش‌بینی می کنیم». /الف