مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمان:

پرونده مسکن مهر کرمان سال ۹۸ بسته می‌شود

گروه اقتصاد – مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمان گفت: «پرونده‌ی مسکن‌های مهر استان کرمان که فاقد پرونده‌ی قضایی هستند، با اتمام ساخت‌وساز در سال ۹۸ بسته می‌شود».
به گزارش فردای کرمان به نقل از ایرنا، محمدمهدی بلوردی اظهار کرد: «احداث ۸۰۰ کیلومتر راه در استان کرمان پیش‌بینی شده که از این میزان قرارداد ۴۷۰ کیلومتر منعقد شده و به زودی عملیات اجرایی این محورها آغاز می‌شود».
وی با اشاره به پروژه‌های جدید اداره کل راه و شهرسازی استان کرمان افزود: «قطعه‌ی دوم محور زرند – بافق، رفسنجان – نوق، سه‌راهی ابارق، سیرجان – بافق، بافت – ارزوئیه، رابر – کرمان را آغاز کردیم».
بلوردی ادامه داد: «استان کرمان با یک‌هزار و ۷۱۳ کیلومتر راه، رتبه‌ی نخست را در طول بزرگراه‌های کشور دارد و طی سال‌های گذشته برخی از محورهای استان به صورت چهار خطه احداث شدند».
مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمان با بیان این‌که برای وارد شدن به شبکه‌ی بزرگراهی باید تردد به میانگین روزانه چهار هزار عدد برسد گفت: «تنها محوری در استان که باید چهار خطه شود اما تاکنون نشده، مسیر ارتباطی نرماشیر – ریگان است که فعالیت برای احداث این محور در حال انجام است».
وی با بیان این‌که ۳۸ کیلومتر دیگر از بزرگراه کرمان – راور – دیهوک تا پایان امسال به بهره‌برداری می‌رسد اظهار کرد: «قطعه‌ی نخست محور بافت – سیرجان به طول هشت کیلومتر افتتاح شده و عملیات اجرایی راه اصلی نوق – بافق به اتمام رسیده و در مرحله‌ی خط‌کشی و نصب علائم است».
بلوردی بیان کرد: «بخشی از کنارگذر جنوبی کرمان، محور رفسنجان – بافق یزد و بخشی از راه‌های روستایی برای بهره‌برداری در هفته دولت آماده می‌شود».
وی گفت: «پرونده‌ی مسکن‌های مهر استان کرمان که فاقد پرونده‌ی قضایی هستند، با اتمام ساخت‌وساز در سال ۹۸ بسته می‌شود».
مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمان یادآور شد: «برنامه‌ی دولت احداث ۳۲ هزار و ۸۰۰ واحد مسکن مهر برای شهرهای با جمعیت بیش از ۲۵ هزار نفر استان کرمان است».
وی با بیان این‌که از ۳۰ سال پیش تاکنون ۹ هزار واحد مسکن مهر درگیر پرونده‌های قضایی شدند، افزود: «امروز با حل و فصل پرونده‌ها، این میزان به چهار هزار پرونده رسیده و با جلسات متعدد با قضات، کارشناسان و دادگستری این آمار رو به کاهش است».
بلوردی ادامه داد: «دولت برای بازآفرینی شهری در بافت فرسوده و سکونتگاه‌های غیر رسمی تسهیلات مناسبی پرداخت می‌کند و محدودیتی در حوزه‌ی بازآفرینی شهری وجود ندارد».
وی با اشاره به اجرای پروژه‌های مسکن مشارکتی گفت: «قیمت زمین در این طرح‌ها به عنوان آورده‌ی دولت و ساخت و ساز برعهده‌ی شریک دولت است که با تقسیم واحدهای ساخته شده، سهم دولتی در پروژه‌ها هزینه می‌شود». /پ