مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان:

هیچ موسسه‌ای برای برگزاری کنسرت در جنوب استان نداریم

گروه فرهنگ‌وهنر ـ مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان گفت: «موسسه‌ای می‌تواند کنسرت را برگزار کند که مجوز داشته باشد و در اساس‌نامه‌اش برگزاری کنسرت قید شده باشد ولی در جنوب کرمان چنین موسسه‌ای وجود ندارد».

به گزارش فردای‌کرمان به نقل از ایرنا کرمان، حسین اسحاقی افزود: «هیچ‌کس تاکنون حاضر نشده که چنین مؤسسه‌ای را به ثبت برساند و ظاهرا انگیزه‌ای هم وجود ندارد زیرا افراد اطمینان ندارند که سرمایه‌شان برگردد و فکر می‌کنند متضرر خواهند شد زیرا بیش‌تر خواننده‌ها قیمت بلیط‌شان بالا است».

وی اظهار کرد: «هیچ فرد سرمایه‌گذاری حاضر به سرمایه‌گذاری در این حوزه نیست زیرا در گذشته برنامه‌هایی اجرا شده که مدیریت شایسته و مطلوبی نداشتند و افراد اعتماد ندارند و افرادی هم که بومی نیستند پس از درخواست، از من چک تضمینی برای بازگشت سرمایه‌شان می‌خواهند که بنده نمی‌توانم چنین کاری را انجام دهم».

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان ادامه داد: «برای رفع این مشکل از امسال به انجمن موسیقی تاکید کردم که شب‌های موسیقی را در جنوب کرمان برگزار کنند و پس از محرم، یکی دو مورد از این برنامه‌ها برگزار خواهد شد و بقیه‌ی برنامه‌ها پس از گذر از فصل گرما اجرا می‌شوند».

وی با بیان اینکه ذائقه بیشتر مردم جنوب کرمان به سمت موسیقی‌های محلی و فولکلور است، گفت: «در نمایشگاه کتاب سنجش کردیم و ۹ هزار نفر در نظرسنجی ما شرکت کردند که شش هزار نفر آنها گزینه فولکلور و موسیقی محلی را انتخاب کردند».

اسحاقی بیان کرد: «سه ضلع برای برگزاری کنسرت داریم که شامل ارشاد، شورای تامین و سرمایه‌گذار است. ارشاد مرجع صدور مجوز بوده که طبق ضوابط عمل می‌کند، شورای تامین هم مسائل امنیت و ترافیک را تامین می‌کند و ضلع اصلی دیگر، شرکت یا موسسه سرمایه‌گذاری است».

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان اظهار کرد: «مشکل دیگر در برگزاری کنسرت، نبود فضای مناسب در این منطقه است».

اسحاقی به گرمای ۵۰ درجه ای هوا اشاره کرد و افزود: «اکنون که اوج گرماست در هر مکانی نمی‌شود کنسرت برگزار کرد زیرا وسایل سرمایشی در اماکن نداریم و به همین دلیل برگزاری کنسرت‌ها به شش ماهه دوم سال منتقل می‌شود».

وی با بیان این‌که شهرداری‌ها هم باید پای کار بیایند، گفت: «به‌دنبال ایجاد روحیه شادی و نشاط برای مردم هستیم اما برای تحقق این مهم همه باید پای کار باشند، شهرداری و شورای شهر هم همکاری کنند».

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان افزود: «ارشاد به عنوان متولی، وظیفه حاکمیتی کارش را انجام می‌دهد ولی نقش اصلی به عهده موسسات و شهرداری‌هاست هر چند که ما عملا در ۶ ماه سال نمی‌توانیم کنسرتی برگزار کنیم».

اسحاقی با اشاره به زیرساخت‌های برگزاری کنسرت در جنوب کرمان اظهار کرد: «مشکلی برای برگزاری کنسرت در کهنوج نداریم زیرا سالن پیشرفته‌ای با سیستم‌های سرمایشی و گرمایشی در این شهرستان وجود دارد». /الف