رئیس اتاق کرمان:

توسعه بدون حضور رسانه ممکن نیست

گروه جامعه ـ رئیس اتاق کرمان گفت: «توسعه‌یافتگی‌ جامعه بدون خبر و رسانه ممکن نیست».

به گزارش خبرنگار فردای‌کرمان، سید مهدی طبیب‌زاده در آیین جشن روز خبرنگار افزود: «مقدمه‌ی توسعه‌ی فیزیکی توسعه‌ی فکر و ذهن است‌ و رسانه می‌تواند در این زمینه موثر باشد چرا که خبر باعث می‌شود قدرت تحلیل و درک مسائل و شرایط در جامعه بالا برود‌».

وی با بیان این‌که کلید توسعه، انسان‌ توسعه‌یافته است و انسان توسعه‌یافته محصول خبر و گزارش و تحلیل است‌، ادامه داد: «یکی از انتظاراتی که از خبرنگاران دارم این است که از جدال‌های بی‌حاصل سطحی و لفظی در جامعه جلوگیری کنند تا اخبار خوب و تحلیلی منتشر شود‌».

طبیب‌زاده اظهار کرد: «بیایید خبرهایی تولید کنیم تا موجب توسعه و پیشرفت شویم‌ و گفتمان غالب در اقتصاد را توسعه‌پایدار قرار دهیم».

رئیس اتاق کرمان گفت: «کرمان از لحاظ شاخص‌های توسعه‌پایدار از متوسط کشور پایین‌تر است و از خبرنگاران انتظار می‌رود این وضعیت را بررسی کنند». وی افزود: «کاهش فقر، ایجاد اشتغال، افزایش بهره‌وری، صرفه‌جویی در منابع آب و برق، افزایش سرمایه‌ی اجتماعی، رونق تولید و رفع موانع تولید، تکریم کارآفرینی و سرمایه‌گذاری باید به گفتمان غالب در اقتصاد استان تبدیل شود».

وی ادامه داد: «اتاق این قول را می‌دهد حمایت و همراهی کند تا با صراحت و شجاعت خبرهای خوب و کارشناسی را تولید کنید و نشر دهید تا مبنای تصمیم‌های درست‌تر شود»‌.

طبیب‌زاده خطاب به خبرنگاران گفت: «ما از شما می‌خواهیم خبرهای مشوق سرمایه‌گذاری و امیدوار کننده‌ تولید کنید‌».

وی با بیان این‌که استان باید در حد پتانسیل‌های خود توسعه یابد‌، اظهار کرد: «رسانه‌ها می‌توانند به بهبود فضای کسب‌وکار کمک کنند». /الف