در مسابقات جام جهانی تکواندوی چین؛

دختر تکواندوکار جیرفتی بر سکوی سوم جهان ایستاد

گروه جامعه – یاسمن فرخی، تکواندوکار نوجوان جیرفتی در مسابقات جام جهانی تکواندوی چین در بخش پومسه دو نفره به نشان برنز رقابت‌ها دست یافت.
به گزارش فردای کرمان به نقل از روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان کرمان، در اولین دوره‌ی مسابقات جام جهانی تکواندو چین ۲۲ نفر در قالب تیم ملی جمهوری اسلامی ایران در رشته‌های کیوروگی و پومسه حضور دارند.
رقابت‌های پومسه جام جهانی تکواندو ۳۱ مرداد ماه آغاز شده است و تا پایان روز شنبه یکم شهریور ادامه دارد، مسابقات کیوروگی نیز از دوم تا چهارم شهریور ماه انجام می‌شود.
یاسمن فرخی پس از کسب این پیروزی گفت: «به عنوان تنها نماینده‌ی استان کرمان در اولین دوره‌ی مسابقات جام جهانی تکواندو چین شرکت کردم».
وی افزود: «در مسابقات پومسه استاندارد انفرادی از بین ۱۲ کشور با غلبه بر ورزشکاران کشورهای روسیه، هنگ‌کنگ، اندونزی و کره به جمع هشت کشور فینالیست پیوستم و در فینال در بین هشت کشور پنجم شدم».
فرخی بیان کرد: «در بخش پومسه دو نفره نیز با محمدمهدی کرمی از همدان موفق به کسب مدال برنز رقابت‌ها شدیم».
بر اساس این گزارش، یاسمن فرخی در بخش (انفرادی – تیمی دونفره) ۱۵ تا ۱۷ سال استان کرمان، محمدامین گماریان (فری استایل) ۱۵ تا ۱۷ سال از استان همدان، محمدمهدی کرمی (انفرادی – تیمی دونفره) ۱۵ تا ۱۷ سال از استان همدان، امیرسام درخشنده (انفرادی) ۱۲ تا ۱۴سال از استان همدان، معصومه حسینی (انفرادی – تیمی دو نفره) ۳۱ تا ۴۰ سال از همدان و سینا قزل‌احمد (انفرادی – تیمی دو نفره) ۳۱ تا ۴۰ سال از تهران اعضای تیم ملی کشورمان در مسابقات جام جهانی تکواندو چین هستند.
تیم ملی کشورمان پنج‌شنبه ۳۱ مرداد ماه در بازی‌های پومسه استاندارد در بخش انفرادی یک مدال طلا و یک مدال نقره کسب کرد و در بخش پومسه دونفره نیز یک مدال طلا و یک برنز را از آن خود کرد.
یاسمن فرخی از شهرستان جیرفت و محمدمهدی کرمی از همدان نوجوانان تکواندوکار کشورمان در رده‌ی سنی نوجوانان ۱۵ تا ۱۷ سال در بخش پومسه دونفره موفق به کسب مدال برنز شدند. /پ