معاون سیاسی، امنیتی استاندار کرمان خبر داد؛

یادمان «آن بیست و سه نفر» در کرمان اجرا می‌شود

گروه جامعه – معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان گفت: «ترویج فرهنگ دفاع مقدس انقلاب اسلامی را بیمه می‌کند».
به گزارش فردای کرمان به نقل از روابط عمومی استانداری کرمان، محمدصادق بصیری در شورای هماهنگی دفاع مقدس استان کرمان اظهار کرد: «یادمان آن بیست و سه نفر در کرمان اجرا می‌شود و طرح اولیه‌ی آن آماده و در شورای هماهنگی بزرگداشت هفته دفاع مقدس ارائه شده است».
وی با بیان این‌که این طرح با همت شهرداری کرمان و توسط شهریار رضایی طراحی و اجرا می‌شود افزود: «اجرای این یادمان باید به‌گونه‌ای باشد که گسترش شهر مشکلی برای این یادمان به وجود نیاورد».
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان با اشاره به این‌که دفاع مقدس اتفاق بزرگی در تاریخ ما بود و نماد ایثارگری مردم ایران است گفت: «بیان آثار و برکات این ایثارگری به یک هفته معطوف نمی‌شود و همچنان شاهد ایثارگری و مقاومت مردم در تمام عرصه‌های انقلاب هستیم».
وی با بیان ای‌نکه امروز به پشتوانه‌ی آن جهاد عظیم شاهد اقتدار نظام اسلامی هستیم و بزرگداشت دفاع مقدس در این هفته بسیار اهمیت دارد افزود: «بزرگداشت هفته دفاع مقدس به‌عنوان یک نماد باید شکوهمند برگزار شود زیرا انقلاب اسلامی را ترویج فرهنگ دفاع مقدس بیمه می‌کند».
بصیری با اشاره به اینکه برگزاری بزرگداشت این هفته وظیفه‌ی تمام دستگاه‌های استان است تا دفاع مقدس را برای نسل جوان جامعه تبیین کنند، گفت: «نیازامروز نسل جوان ما الگوی مناسبی است که باید به بهترین شیوه به آن‌ها معرفی شود و شهدا و ایثارگران بهترین الگو برای جوانان هستند».
وی با توجه به همزمانی هفته دفاع مقدس و شروع به کار مدارس و دانشگاه‌ها اظهار کرد: «دانشگاه‌ها و مدارس باید از ظرفیت دفاع مقدس برای آموزه‌های اخلاقی و رفتاری در بین دانش‌آموزان و دانشجویان استفاده کنند».
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان با اشاره به این‌که باید گام چهل ساله‌ی دوم را هم به خوبی پیش ببریم، خاطرنشان کرد: «استان کرمان در دوران دفاع مقدس یک استان شاخص بوده و مردانی همچون سردار سلیمانی نقش مهمی به‌عنوان یک فرمانده در دوران دفاع مقدس و امروز به‌عنوان یک شهید زنده و در این دوران دارند اما متاسفانه هنوز نقش کرمان در دوران دفاع مقدس به‌خوبی معرفی نشده است». /پ