مدیرکل امور مالیاتی استان کرمان:

نصب کارتخوان در مطب پزشکان از ۱۵ شهریور اجباری می‌شود

گروه اقتصاد – مدیرکل امور مالیاتی استان کرمان گفت: «عدم استفاده پزشکان، داروسازان و پیراپزشکان از دستگاه کارت‌خوان به منزله‌ی فرار مالیاتی بوده و جرم تلقی می‌شود».
به گزارش فردای کرمان به نقل از ایسنا منطقه کویر، محمد سلمانی در جلسه‌ی شورای اداری شهرستان رفسنجان اظهار کرد: «اشخاص هر سال که اظهارنامه‌ی مالیاتی ارائه نکنند مشمول مالیات خواهند بود و از سال ۹۵ معافیت مالیاتی با نرخ صفر است».
وی افزود: «پزشکان، دندانپزشکان، داروسازان و پیراپزشکان مکلف شدند که از سیستم پوز و کارت‌خوان استفاده کنند و این تکلیف از ۱۵ شهریور اجباری شده است».
سلمانی ادامه داد: «اشخاص باید در سایت سازمان مالیاتی اطلاعات دستگاه خود را ثبت سامانه کنند چنانچه این افراد نسبت به این کار اقدام نکنند فرار مالیاتی تلقی می‌شود و با جرایم غیرقابل بخشش مواجه و عمل‌شان جرم محسوب می‌شود».
وی با اشاره به این‌که قبلا کسانی که کل بدهی مالیات خود را پرداخت می‌کردند ۱۰۰ درصد جرایم را می‌بخشیدیم، افزود: «اخیرا برای تفاوت بین افراد خوش‌حساب و بدحساب است و کسانی که تا ۳۰ مهر بدهی معوق خود را پرداخت کنند ۱۰۰ درصد جرایم‌شان بخشیده می‌شود».
مدیرکل امور مالیاتی استان کرمان خاطرنشان کرد: «بعد از ۳۰ مهر به ازای هرماه کسانی که دارای پروانه‌ی بهره‌برداری هستند دو درصد هزینه و غیرتولیدی‌ها چهار درصد هزینه‌ها از جریمه‌شان اخذ می‌شود».
وی در ادامه از تزریق ۲۰ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان از محل ارزش‌افزوده طی چهارماه اول سال جاری به شهرداری رفسنجان خبر داد و بیان کرد: «چهار میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان تا پایان مردادماه باید واریز شود».
سلمانی بیان کرد: «شهرداری‌های بهرمان ۶۹۵ میلیون تومان، سرچشمه ۷۸۴ میلیون تومان، صفائیه ۳۴۳ میلیون تومان و کشکوئیه یک میلیارد تومان از محل ارزش افزوده تا پایان تیرماه دریافت کردند که یک ماه مردادماه آن‌ها هم مبالغی به ترتیب شهرهای یادشده ۱۴۰ میلیون، ۱۵۶ میلیون، ۶۵ میلیون و ۲۰۰ میلیون تومان بایستی واریز شود». /پ