در ماه محرم و صفر؛

طرح «نذر خون» در کرمان اجرا می‌شود

گروه جامعه – اداره كل انتقال خون استان کرمان با اعلام آمادگی مراكز اهدای خون در دهه‌ی اول ماه محرم از شهروندان استان کرمان خواست به علت ازدحام جمعيت داوطلبان اهدای خون در روزهای تاسوعا و عاشورای حسينی(ع)، به طرح بزرگ «نذر خون» بپيوندند.
به گزارش فردای کرمان به نقل از ایسنا منطقه کویر، مدیرکل انتقال خون استان کرمان با اشاره به اجرای طرح نذر خون در استان کرمان اظهار کرد: «با توجه به ایام سوگواری سرور شهیدان امام حسین(ع) در ماه محرم و صفر در نظر داریم، اهدای خون هیجانی را به سمت اهدای خون برنامه‌ریزی شده هدایت كنیم».
روح‌الله میرزایی با بیان این‌که به دلیل ازدحام مراجعه‌ی مردم عزادار به مراكز اهدای خون در روزهای تاسوعا و عاشورا از مردم استان كرمان درخواست می‌شود به طرح بزرگ نذر خون پیوسته و نذر خود را در ایام محرم و صفر ادا کنند، افزود: «این طرح با شعار «نذر خون، تصمیم آگاهانه، اهدای خون مسئولانه» و با رویكرد استفاده‌ی صحیح از ظرفیت فرهنگی مردم به منظور پیوستن به صف داوطلبان اهدای خون در ماه محرم و صفر اجرا می‌شود».
میرزایی با بیان این‌که در روز تاسوعا اکیپ‌ سیار انتقال خون كرمان در شهر خانوك و همچنین مركز اهدای خون ۲۲ بهمن واقع در بلوار ۲۲ بهمن شهر کرمان از ساعت ۸:۳۰ لغایت ۱۳ آماده‌ی خونگیری از عزاداران حسینی است، اضافه کرد: «در روز عاشورای حسینی نیز اکیپ‌ سیار انتقال خون كرمان مستقر در شهر زنگی‌آباد و همچنین مركز اهدای خون ۲۲ بهمن واقع در بلوار ۲۲ بهمن از ساعت ۸:۳۰ لغایت ۱۳ آماده‌ی خونگیری از عزاداران حسینی هستند».
وی ادامه داد: «پایگاه انتقال خون سیرجان نیز در روز تاسوعا و عاشورا از ساعت ۸:۳۰ لغایت ۱۳، پایگاه انتقال خون جیرفت در روز تاسوعا و عاشورا از ساعت ۸:۳۰ لغایت ۱۳ و همچنین از ساعت ۱۵:۳۰ لغایت ۱۹:۳۰، پایگاه انتقال خون بم در روز تاسوعا و عاشورا از ساعت ۸:۳۰ لغایت ۱۳ و همچنین در روز تاسوعا از ساعت ۱۵:۳۰ لغایت ۱۹:۳۰، پایگاه انتقال خون رفسنجان فقط در روز عاشورا و علاوه بر پایگاه مرکزی، تیم سیار خونگیری مستقر در امام‌زاده سیدغریب از ساعت ۸:۳۰ لغایت ۱۳ فعال خواهند بود». /پ