شور حسینی در امام‌زادگان کرمان؛

آستان مقدس امام‌زادگان کرمان ميزبان عزاداران حسينی

گروه جامعه – مدیر کل اقاف و امور خیریه استان کرمان از برگزاری مراسم عزاداری تاسوعا و عاشورای حسینی در جوار ۸۰ اما‌م‌زاده و بقعه‌ی متبرکه در سراسر استان کرمان خبر داد.
به گزارش فردای کرمان به نقل از روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کرمان، حجت‌الاسلام علی جلالی اظهار کرد: «برنامه‌های اداره کل اوقاف و امور خیریه با عنوان «سوگواره بصیرت عاشورایی» در دهه‌ی اول محرم در امام‌زادگان سراسر استان کرمان در حال برگزاری است».
وی افزود: «در راستای اقدامات تبلیغی فرهنگ وقف و استفاده از سخنرانان برجسته‌ی کشوری، محرم امسال بیش از یک‌صد روحانی بومی و غیربومی به اماکن متبرکه‌ی سراسر استان اعزام شدند».
جلالی درخصوص برنامه‌های طرح سوگواره بصیرت عاشورایی در دهه‌ی اول محرم توضیح داد: «برگزاری تجمع عظیم لبیک یاحسین(ع) در روز دوم ماه محرم، اجرای مراسم شیرخوارگان حسینی در اولین جمعه‌ی محرم و اجرای مراسم احلی‌من‌العسل در روز هفتم، ازجمله برنامه‌های اجرا شده در قالب این سوگواره در امام‌زادگان استان بود».
وی به بخش مهم برنامه‌های عزاداری در روز تاسوعا و عاشورا اشاره کرد و افزود: «مراسم عزاداری مردم عزادار و هیات‌های عزاداری در روز تاسوعا و عاشورا امسال نیز با محوریت ۸۰ امام‌زاده و بقعه‌ی متبرکه در سراسر استان برگزار می‌شود».
جلالی با بیان این‌که یکی از اهداف قیام عاشورا اقامه‌ی نماز و امر به معروف و نهی از منکر است، بیان کرد: «برپایی نماز ظهر و عصر عاشورا در بقاع متبرکه مهم‌ترین عملکرد و خروجی برنامه‌های اوقاف در بقاع متبرکه است».
وی با اشاره به برنامه‌های روضه‌خوانی از حوزه‌ی موقوفات گفت: «بخش قابل توجهی از موقوفات این اداره مربوط به محرم است که باید مورد توجه بیشتر قرار گیرد و اداره اوقاف به دنبال جهت‌دهی روضه‌خوانی‌ها و اطعام‌ها در ماه محرم و صفر است که جهت‌دهی به آن‌ها و ارتقاء سطح دینی مردم از اهمیت خاصی برخوردار است ». /پ