بازگشایی سینماها با بلیت نیم‌بها؛

بلیت‌ سینما ۲۲ شهریور نیم‌بها است

گروه فرهنگ‌وهنر – ۲۱ شهریور به عنوان روز ملی سینما در تقویم ایران ثبت شده است اما به سبب تقارت این روز با سومین روز سالگرد شهات حضرت امام حسین(ع) در روز عاشورا و سالروز شهادت حضرت سجاد(ع)؛ سینماهای سراسر کشور در بیست‌ودومین روز شهریور با بلیت نیم‌بها از روز ملی سینما و مخاطبان این روز میزبانی می‌کنند.
به گزارش فردای کرمان به نقل از ایرنا سراسری، مطابق سنت هر ساله، سینماهای سراسر کشور از عصر روز هشتم ماه محرم و در آستانه‌ی تاسوعای حسینی تعطیل شدند و این تعطیلی تا روز سوم شهادت امام حسین(ع) – عاشورا – که مقارن با سال‌روز شهادت حضرت سجاد(ع) نیز هست،‌ تعطیل خواهند بود و اکرانی نخواهند داشت.
در سال جاری که ایام تاسوعا و عاشورای حسینی و سالروز شهادت حضرت سجاد(ع) بازه‌ی زمانی ۱۸ تا ۲۱ شهریرماه را در بر می‌گیرد، روز ملی سینما که در تقویم رسمی کشور در ۲۱ شهریورماه به ثبت رسیده در این بازه‌ی زمانی قرار گرفته است.
به سبب هم‌سویی و همراهی ایرانیان مسلمان با عزاداری امام حسین(ع) در این ایام، سالن‌های سینمایی از روز جمعه (۲۲ شهریور ماه) بازگشایی می‌شوند.
بر این اساس مسئولان سازمان سینمایی که همواره در روز ملی سینما بلیت سالن‌های سینمایی کشور را به شکل نیم‌بها ارائه می‌دهند، مقرر کرده‌اند تا به بهانه‌ی بزرگداشت روز ملی سینما، طی سال‌جاری میزبانی سالن‌های سینما از مخاطبان هنر هفتم به شکل نیم‌بها در تاریخ جمعه بیست‌ودوم شهریورماه و هم‌زمان با بازگشایی سینماها بعد از ایام تعطیلی سوگواری امام سوم شیعیان صورت گیرد. /پ