رئیس اداره روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان:

۳۹ درصد مدارس کرمان نیازمند استانداردسازی هستند

گروه جامعه – رئیس اداره روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان گفت: «۳۹ درصد مدارس این استان تخریبی هستند و یا نیاز به استانداردسازی دارند».
به گزارش فردای کرمان به نقل از ایرنا، امید سلاجقه با اشاره به جمع‌آوری ۳۰ مدرسه‌ی خشت‌‌وگلی در استان کرمان اظهار کرد: «۸۰ کلاس درس خشت‌وگلی با جایگزین شدن ۳۰ مدرسه‌ی نوساز در سال تحصیلی جدید در استان کرمان جمع‌آوری می‌شوند».
وی افزود: «با احداث ۳۰ مدرسه در کرمان، این استان در سال تحصیلی آینده عاری از مدارس خشت‌وگلی می‌شود».
سلاجقه با بیان این‌که میانگین سرانه‌ی فضای آموزشی استان کرمان ۹/۴ و این رقم در کشور ۲/۵ است اضافه کرد: «سرانه‌ی فضای آموزشی در کرمان پایین‌تر از این سرانه در کشور است که در این بخش نیازمند حضور بیش از پیش خیران هستیم».
وی بیان کرد: «۷۵۰ کلاس درس در استان کرمان با بخاری نفتی گرم می‌شدند که با توجه به تمهیدات اندیشیده شده از اول مهر ماه سال‌جاری این کلاس‌ها به سیستم‌های استاندارد گرمایشی مجهز می‌شوند».
رئیس اداره روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان با بیان این‌که ۳۰ مدرسه‌ی جدید در کرمان توسط خیرین و اعتبارات دولتی احداث شده است، گفت: «۳۹ درصد مدارس این استان تخریبی هستند و یا نیاز به استانداردسازی دارند».
وی ادامه داد: «خیرین مدرسه‌ساز کرمان در سال گذشته بیش از ۳۱ میلیارد تومان به امر مدرسه‌سازی اختصاص دادند که قابل تقدیر است».
سلاجقه گفت: «۴۰۲ مدرسه‌ی فنی‌‌حرفه‌ای و کاردانش با ۴۲ هزار دانش‌آموز در کرمان وجود دارد که در این زمینه این استان رتبه‌ی نخست کشوری را به خود اختصاص داده است».
وی با اشاره به کسب رتبه‌ی نخست جشنواره شهید رجایی در مجموع شاخص‌های عمومی و اختصاصی توسط آموزش و پرورش استان کرمان برای سومین سال متوالی افزود: «کسب رتبه‌ی سوم مسابقات جهانی مسابقات رباتیک توسط دانش‌آموزان کرمانی در کشور کره‌جنوبی نیز افتخار دیگری است».
رئیس اداره روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان بیان کرد: «این در حالی است استان کرمان در فضای آموزشی مناسب دچار کمبود است و نبود تجهیزات و فضاهای ورزشی، پراکندگی و وسعت استان و وجود ۷۱۰ مدرسه زیر ۱۰ نفر که موجب بر هم خوردن توازن نیروی انسانی و دشواری ساماندهی نیروی انسانی می‌شود از جمله مشکلات فراروی آموزش و پرورش استان کرمان است». /پ