مدیرکل حج و زیارت استان کرمان مطرح کرد؛

ثبت‌نام بیش از ۷۰۰۰ کرمانی برای مراسم پیاده‌روی اربعین

گروه جامعه – مدیرکل حج و زیارت استان کرمان گفت: «تاکنون بیش از هفت هزار نفر از استان کرمان در سامانه سماح ثبت‌نام کرده‌اند».
به گزارش فردای کرمان به نقل از تسنیم، محمود عربنژاد با اشاره به این‌که ثبت‌نام زائرین پیاده‌روی اربعین ۹۸ از ابتدای شهریور ماه آغاز شده اظهار کرد: «با توجه به توافق به عمل آمده بین جمهوری اسلامی ایران و عراق، ورود زائران پیاده‌روی اربعین از ۱۹ شهریور (دهم محرم‌الحرام) به کشور عراق آغاز شده است».
وی با بیان این‌که زائران برای حضور در پیاده‌روی اربعین حتما باید از طریق سامانه سماح به آدرس samah.haj.ir اقدام به ثبت‌نام کنند گفت: «۲۵ هزار تومان هزینه‌ی بیمه، درمان و ثبت‌نام است که حتما باید از طریق سامانه پرداخت شود و در هیچ‌کدام از مراحل ثبت‌نام نیازی به پرداخت وجه نقد نیست».
مدیرکل حج و زیارت استان کرمان با تاکید بر این‌که زائران اربعین حتما باید در سامانه ثبت‌نام کرده و بدون ثبت‌نام به مرز مراجعه نکنند تا مشکلاتی برای خود و دیگران ایجاد نکنند افزود: «داشتن گذرنامه الزامی است و این گذرنامه حداقل باید شش ماه اعتبار داشته باشد».
وی با بیان این‌که تاکنون بیش از هفت هزار نفر از استان کرمان در سامانه سماح ثبت‌نام کردند گفت: «متقاضیان حضور در همایش عظیم پیاده‌روی اربعین می‌توانند از طریق اینترنت ثبت‌نام کرده و یا به دفاتر زیارتی دارای مجوز مراجعه کنند».
عربنژاد با اشاره به این‌که ثبت‌نام زائرین پیاده‌روی امسال تا چند روز قبل از اربعین ادامه دارد بیان کرد: «هر چند داشتن ویزا حذف شده اما داشتن گذرنامه الزامی است و زائران پیاده‌روی اربعین مراقب افراد سودجو باشند». /پ