مدیرعامل شرکت توزیع برق شمال استان کرمان مطرح کرد

احداث ۱۰۵ نیروگاه برق خورشیدی توسط مددجویان کمیته امداد

گروه اقتصاد ـ مدیرعامل شرکت توزیع برق شمال استان کرمان از وجود ۸۰۰ قرارداد سامانه‌ی خورشیدی با توان بیش از ۱۰ مگاوات تولید برق در استان خبر داد.

به گزارش فردای‌کرمان به نقل از ایرنا کرمان، محمود شهبا توضیح داد: «این شرکت از سال ۹۴ تاکنون گام‌های موثری در خصوص انعقاد قراردادهای خرید تضمینی برق سامانه‌های خورشیدی محدود به ظرفیت انشعاب برداشته است و از میان قریب به ۸۰۰ قرارداد با توان بیش از ۱۰ مگاوات تاکنون ۲۸۲ سامانه خورشیدی با توان ۴.۲۴ مگاوات به بهره برداری رسیده و اتصال به شبکه این ظرفیت تولیدی سالانه بیش از هشت هزار و ۵۲۵ مگاوات ساعت تولید انرژی را به همراه داشته است».

وی اظهار کرد: «این شرکت طی سال های ۹۲ تا ۹۳ نیز از طریق  ۱۵ هزار و ۹۵۰ میلیون ریال اعتبار، ۱۴۵ کیلووات سامانه خورشیدی در مساجد و مدارس شهرستان‌های رفسنجان، زرند و کرمان نصب و راه اندازی کرده که نصب این ظرفیت سالانه بیش از ۲۹۱ مگاوات ساعت تولید انرژی را به همراه خواهد داشت».

مدیرعامل شرکت توزیع برق شمال استان کرمان گفت: «هدف از نصب این سامانه‌ها استفاده از پتانسیل‌های استان در زمینه‌ی استفاده از انرژی پاک و فرهنگ‌سازی در زمینه استفاده از انرژی‌های نو در مدارس بزرگ و مساجد است».

وی ادامه داد: «احداث ۱۵۴ کیلووات سامانه خورشیدی در ساختمان‌های اداری و با مشارکت مشترکان با اعتبار هشت هزار و ۴۷۰ میلیون ریال از دیگر فعالیت‌های انجام شده در حوزه برق شمال استان به‌شمار می‌رود».

شهبا با اشاره به امضای تفاهم‌نامه همکاری تحت عنوان طرح کرامت خورشید با کمیته امداد امام استان گفت: «از سال ۹۵ برای انعقاد قرارداد خرید تضمینی با مددجویان تحت پوشش، گام بلندی در راستای اعتلای شان و منزلت این خانواده‌ها و امکان ایجاد درآمد و کمک به اقتصاد تعداد بیش از ۷۰ خانواده نیز فراهم شده است که تا پایان سال ۹۸ به بیش از ۱۰۵ نیروگاه بهره‌برداری شده خواهد رسید».

وی بیان کرد: «با تلاش کارکنان شرکت توزیع نیروی برق شمال کرمان استقبال بی‌نظیری از این موهبت الهی در راستای سرمایه‌گذاری احداث نیروگاه‌های خورشیدی در محدوده تحت پوشش این شرکت صورت پذیرفته که درارزیابی سازمان ساتبا(سازمان انرژی‌های تجدید پذیر) منجر به اخذ رتبه دوم با امتیاز ۳۳۹ در میان شرکت‌های برق منطقه‌ای و توزیع در زمینه‌ی توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر و پاک شود». / الف