از سوی دانشگاه شهیدباهنر کرمان منتشر شد

فراخوان ارسال آثار عکس بر پایۀ مراسم محرم و عاشورا

 

گروه فرهنگ‌وهنر – پنجمین زیارت‌واره هنر عاشورا که شهریور، مهر و آبان‌ماه سال جاری در دانشگاه شهیدباهنر کرمان در حال برگزاری است، در بخش رقابتی خود، فراخوان ارسال آثار عکاسی بر پایه‌ی مراسم محرم و عاشورا را منتشر کرد.

به گزارش فردای‌کرمان، محورهای موضوعی این فراخوان شامل سنت‌ها، آیین‌ها و جلوه‌های ناشناخته و کمتر دیده‌شده‌ی مراسم محرم و عاشورا و برنامه‌های آماده‌سازی مساجد، تکایا و… جهت برگزاری مراسم محرم و عاشورا است؛ و رویکرد این مسابقه تأکید بر نگاه نو و خلاقانه‌ی عکاسان به موضوع در قالب عکاسی مستند هنری می‌باشد.

دبیر بخش عکاسی دکتر علیرضا مهدی‌زاده؛ و مهدی جعفری، مسعود زنده‌روح‌کرمانی و دکتر سیدمهدی مقیم‌نژاد مسئولیت داوری آثار را بر عهده دارند.

بر پایه‌ی این خبر، شرکت برای عموم علاقه‌مندان در این بخش آزاد است و پذیرش آثار از طریق بارگذاری عکس‌ها در سایت زیارت‌واره صورت می‌پذیرد. هر شرکت‌کننده مجاز است حداکثر ۵ عکس (به‌صورت تک‌عکس) ارسال نماید. حجم هر فایل ارسالی حداقل یک و حداکثر شش مگابایت باشد. عکس‌های ارسالی نباید قبلاً در هیچ جشنواره‌ یا مسابقه‌ای پذیرفته‌شده باشند. شرکت در مسابقه به منزله‌ی پذیرش مقررات و نظر هیأت داوران است و تصمیم‌گیری درباره‌ی موارد پیش‌بینی‌نشده بر عهده دبیرخانه زیارت‌واره عاشورا خواهد بود.

به نفر اول برگزیده‌ی بخش «عکاسی»، مبلغ سی میلیون ریال، نفر دوم مبلغ بیست میلیون ریال و نفر سوم مبلغ ده میلیون ریال تعلق خواهد گرفت.

گفتنی است، ثبت‌نام و شروع ارسال آثار از ۱۸ شهریورماه آغاز شده و تا ۸ مهرماه ادامه خواهد داشت. ۲۴ مهرماه نتیجه‌ی داوری و اسامی راه‌یافتگان به مسابقه اعلام می‌شود. /م