معاون اداره كل راهداری و حمل‌و‌نقل جاده‌ای استان كرمان خبر داد؛

اصلاح زودبازده جاده‌های كرمان با آسفالت حفاظتی فوگ‌سیل

گروه اطلاع‌رسانی – معاون اداره كل راهداری و حمل‌و‌نقل جاده‌ای استان كرمان از اجرای ۱۲۰ كیلومتر روكش آسفالت حفاظتی فوگ‌سیل در محورهای پرتردد استان خبر داد.
با صرف هزینه‌ای بالغ بر چهار میلیارد ریال، از محل اعتبارات ملی طی دو ماه اخیر خبر داد.
به گزارش فردای کرمان به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل‌و‌نقل جاده‌ای استان كرمان، احسان عراقی‌زاده گفت: «۱۲۰ كیلومتر روكش آسفالت حفاظتی فوگ‌سیل در محورهای پرتردد استان با صرف هزینه‌ای بالغ بر چهار میلیارد ریال، از محل اعتبارات ملی طی دو ماه اخیر انجام شد».
وی افزود: «این نوع روكش آسفالت كه بدون استفاده از پوشش سنگدانه‌ای و مصالح و به منظور احیاء سطوح آسفالتی استفاده می‌شود در محورهای انار – رفسنجان و كرمان – سیرجان اجرا شده و به‌زودی انجام فوگ‌سیل بر روی محور سیرجان – شهربابک نیز انجام خواهد شد».
عراقی‌زاده بیان كرد: «روكش آسفالت فوگ‌سیل، مقاومت آسفالت را در برابر فرسایش بالا می‌برد و علاوه بر تمایز رنگ به غلطک‌زنی نیاز ندارد و با ضخامت كم، هزینه‌ی اجرای كمتری در مقایسه با سایر طرح‌های آسفالتی دارد».
وی گفت: «این نوع آسفالت از سرعت اجرای بسیار بالایی برخوردار است و این ویژگی‌ها، فوگ سیل را صاحب مزیت‌های بیشتری در مقایسه با انواع دیگر روكش‌های آسفالت می‌کند». /پ