معاون خدمات شهری شهردار کرمان:

۴ دستگاه خودرو به ناوگان آتش‌نشانی کرمان اضافه می‌شود

گروه جامعه – معاون خدمات شهری شهردار کرمان با بیان این‌که به‌زودی چهار خودروی اطفای حریق به ناوگان آتش‌نشانی کرمان اضافه می‌شود، گفت: «یکی از این خودروها برای مقابله با بحران‌ها و حوادث شیمیایی، میکروبی و هسته‌ای، به تجهیزات CBRN مجهز شده است که برای اولین بار در کرمان وارد مجموعه‌ی آتش‌نشانی کرمان می‌شود و هیچ‌کدام از آتش‌نشانی‌های استان این خودرو را ندارند».
به گزارش فردای کرمان به نقل از پایگاه خبری کرمان آنلاین، مهدی نیکویی با اشاره به قدمت بالای ایستگاه شماره یک آتش‌نشانی در میدان شهدای انتظامی (قرنی) کرمان اظهار کرد: «با توجه به این‌که ایستگاه شماره یک در میدان شهدای نیروی انتظامی (قرنی)، استحکام لازم را ندارد؛ بنابراین، یک قطعه‌زمین در خیابان امام خمینی (ره) در نظر گرفته شده که به‌زودی کار ساخت آن توسط معاونت حمل‌‌ونقل و امور زیربنایی آغاز خواهد شد تا پس از ساخت، مرکز شماره یک، به ساختمان جدید منتقل شود».
وی افزود: «هم‌چنین با توجه به این‌که ساختمان آتش‌نشانی در جاده تهران، قدیمی است و نیاز به بازسازی دارد، کار بازسازی این ساختمان با کمک این معاونت و شهردار منطقه، در دستور کار قرار گرفته است».
نیکویی ادامه داد: «با توجه به وجود ساختمان‌های زیاد مسکن‌ مهر و ساختمان‌های چند طبقه در شهرک شهید مطهری، در حال پیگیری هستیم تا قطعه‌زمینی برای ساخت ایستگاه آتش‌نشانی در این شهرک، از اداره‌ کل راه و شهرسازی تحویل بگیریم و نسبت به ساخت ایستگاه آتش‌نشانی در شهرک مطهری اقدام کنیم».
وی به وجود ۱۰ ایستگاه آتش‌نشانی فعال در شهر کرمان اشاره کرد و با بیان این‌که به ازای هر ۵۰ هزار نفر جمعیت، باید یک ایستگاه آتش‌نشانی وجود داشته باشد، گفت: «اگر جمعیت رسمی شهر کرمان را در نظر بگیریم، تعداد ایستگاه‌های آتش‌نشانی در این شهر به حد استاندارد رسیده، اما اگر بخواهیم جمعیت غیررسمی شهر کرمان را در نظر بگیریم، به دو ایستگاه آتش‌نشانی دیگر نیاز داریم».
معاون خدمات شهری شهردار کرمان همچنین با بیان این‌که سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر کرمان نیازمند خودرو و تجهیزات آتش‌نشانی بیشتر است، بیان کرد: «خوشبختانه با حمایت شهردار محترم به‌زودی چهار خودروی اطفای حریق به ناوگان آتش‌نشانی کرمان اضافه می‌شود که با توجه به بالا بودن آمار حوادث، اضافه‌شدن این چهار خودرو می‌تواند کمک بسیاری به مجموعه باشد».
وی افزود: «یکی از خودروها برای مقابله با بحران‌ها و حوادث شیمیایی، میکروبی و هسته‌ای، به تجهیزات CBRN مجهز شده است که برای اولین بار در کرمان وارد مجموعه‌ی آتش‌نشانی کرمان می‌شود و هیچ‌کدام از آتش‌نشانی‌های استان این خودرو را ندارند».
نیکویی ادامه داد: «با مساعدت شهردار محترم تجهیزات انفرادی و امداد و نجات نیز خریداری شده که به‌زودی به مجموعه اضافه می‌شود». /پ