جزئیات طرح ترور سرلشکر سلیمانی تشریح شد

رصد اقدامات تیم ترور توسط سازمان اطلاعات سپاه

گروه جامعه – دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان در تشریح جزئیات طرح ترور سرلشکر سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه گفت: «با توجه به اشراف کامل اطلاعاتی سازمان اطلاعات سپاه و با احکام و دستورات قضایی، کلیه‌ی عناصر اصلی و محوری تیم ترور، ه‌مزمان با تاسوعا و عاشورای حسینی، ظرف کمتر از ۱۰ ساعت در چندین نقطه‌ی مختلف مورد ضربه قرار گرفتند و دستگیر شده‌اند».
به گزارش فردای کرمان به نقل از روابط عمومی دادگستری کرمان، دادخدا سالاری با اشاره به این‌که این پروژه صرفا در مرحله‌ی طراحی باقی نمانده بود، اظهار کرد: «کلیه‌ی عملیات اجرایی این پروژه از قبیل جذب جاسوس، آموزش آنان، تهیه‌ی سلاح و مهمات و مواد منفجره و وسایل و تجهیزات ارتباطی و نظامی در سطح وسیع و گسترده تهیه و از سوی پشتیبانان طرح از طریق یکی از مرزها به داخل کشور منتقل و آماده‌ی بهره‌برداری بود».
وی افزود: «سازمان اطلاعات سپاه از شش ماه قبل از دستگیری اعضای این تیم ترور در شهریور ماه سال جاری، اقدامات و فعالیت‌های این تیم را در خارج و داخل کشور به صورت شبانه‌روزی مورد رصد اطلاعاتی قرار می‌داده است».
سالاری ادامه داد: «اعضای تیم پروژه‌ی ترور به اتهام مشارکت در اقدام علیه امنیت داخلی و خارجی کشور، محاربه و کمک به سرویس‌های اطلاعاتی کشورهای بیگانه و متخاصم، تحت تعقیب قضایی قرار گرفته‌اند».
وی بیان کرد: «در پی ناکامی‌های مکرر مثلث شوم عبری، عربی و آمریکایی در منطقه‌ی خاورمیانه در جهت ضربه زدن به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، جبهه‌ی کفر و نفاق در اتاق‌های فکر مشترکشان به سراغ پروژه‌ی جدیدی با نیت شوم از هم گسستن اتحاد بین جوامع جهان اسلام رفته و طرح ترور سردار سلیمانی ‌به عنوان روشن نمودن فتیله‌ی انفجار بزرگ، آن هم در ایام فاطمیه و یا عاشورای حسینی در دستور کار سرویس‌های مشترک استکبار قرار گرفته بود».
دادستان کرمان افزود: «معاندان با انجام این ترور قصد ایجاد اختلاف و شروع جنگ داخلی بین جامعه‌ی متحد اهل تسنن و شیعه را داشتند و از سوی دیگر با این اقدام می‌خواستند جنگ خانمان‌سوز عرب و عجم را برافروخته و با این ترور در جهان اسلام بین برادران شیعه و سنی اختلاف بزرگ و تاریخی بوجود آورند». /پ

این مقام ارشد قضائی در استان کرمان خاطرنشان ساخت :یکی دیگر از اهداف این عملیات این بود تا جبهه مقاومت جهان اسلام را زمین‌گیر و دچار شکست نمایند.

دادستان کرمان ضمن تقدیر و تشکر از مجاهدت های خاموش و چندین ماهه و شبانه‌روزی سازمان اطلاعات سپاه در کشف و خنثی سازی این طرح پیچیده ضد امنیتی گفت: اجرای این پروژه می توانست ضربه ای بزرگ و جبران ناپذیری را نه‌تنها بر ارکان ساختاری وامنیتی کشور بلکه بر جهان اسلام وارد نماید که با عنایت حضرت ولی عصر (عجل الله تعالی شریف) این پروژه با شکست مواجه گردید .

دادستان کرمان در پایان بیان کرد:نظام مقدس جمهوری اسلامی و تمدن بزرگ اسلامی تحت زعامت و تدابیر حکیمانه رهبر معظم انقلاب اسلامی ،امام خامنه ای(مدظله العالی) و در ظل توجهات و عنایات خاصه حضرت صاحب الامر از گردنه های سخت و موانع سرراه به خوبی عبورنموده و اکنون مقتدرانه بر قلعه فتح و نصرت ایستاده است