مدیر کل اوقاف کرمان خبر داد

استقرار ۴ موکب برای پذیرایی از زائران خارجی اربعین

گروه جامعه – مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان کرمان از راه‌اندازی چهار موکب از محل موقوفات این استان در شهرستان‌های بم، ماهان، باغین و سیرجان به منظور ارائه‌ی خدمات به زائران غیرایرانی اربعین خبر داد.
به گزارش فردای کرمان به نقل از روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کرمان، حجت‌الاسلام علی جلالی اظهار کرد: «در راستای اجرای برنامه‌های سوگواری ماه محرم و صفر و اجرای نیات موقوفات منطبق با برنامه‌های عزاداری، طرح سوگواره‌ی بصیرت عاشورایی امسال در جوار امامزادگان و بقاع متبرکه شاخص در سراسر استان برگزار شد».
وی افزود: «در قالب این طرح ویژه برنامه‌های متعدد فرهنگی و مذهبی شامل تجمع بزرگ عزاداران با عنوان لبیک یا حسین(ع)، همایش نوجوانان حسینی با عنوان احلی من العسل، مراسم شیرخوارگان حسینی و همایش سه ساله‌های حسینی با محوریت بقاع متبرکه استان برگزار شد».
جلالی بیان کرد: «بخش قابل توجهی از موقوفات استان مربوط به برنامه‌های عزاداری در ایام محرم و صفر است و این اداره در راستای عمل امینانه به نیات واقفین خیراندیش، هر ساله از محل عواید این موقوفات اجرای نیت می‌کند».
وی گفت: «یکی ازاقداماتی که امسال سازمان اوقاف در اجرای نیات موقوفات مورد توجه قرار داد، طرح «شمیم حسینی» بود که برای اولین بار این طرح با مشارکت سازمان تبلیغات اسلامی در کشور اجرا شد و در قالب این طرح از محل موقوفاتی که قید مکان ندارند به ۵۲۰ هیأت مذهبی استان بالغ بر دو میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال کمک مالی شد».
جلالی با اشاره به برنامه‌های اربعین این اداره گفت: «سال گذشته این اداره به عنوان معین استان سیستان‌وبلوچستان کمک‌های مالی را به موکب این استان به منظور خدمات به زائران پاکستانی ارائه کرد».
مدیر کل اوقاف استان کرمان با بیان این‌که امسال موکب‌های این اداره در ورودی شهرستان‌های بم، ماهان، باغین و سیرجان برای ارائه‌ی خدمات بیشتر به زائران کشورهای خارجی راه‌اندازی می‌شود، اضافه کرد: «با همکاری سازمان تبلیغات اسلامی روحانیون مسلط به زبان پاکستانی در موکب‌های استان مستقر می‌شوند».
وی افزود: «امسال مبلغ ۷۰۰ میلیون ریال اعتبار به موکب امام رضا(ع) سیستان و بلوچستان از سوی این اداره اختصاص داده شد و در بحث خدمات موکب‌های داخل استان نیز همچون سال گذشته، خدمات اسکان، استراحت، پذیرایی و اطعام به زائران خارجی را تا پایان اربعین در دستور کار قرار می‌دهیم». /پ