هم‌زمان با روز جهانی کودک

فرهنگسرای کودک و آینده در رفسنجان افتتاح شد

گروه جامعه – فرهنگسرای کودک و آینده هم‌زمان با روز جهانی کودک با حضور جمعی از مسئولان و کودکان در رفسنجان افتتاح شد.
به گزارش فردای کرمان به نقل از فارس کرمان، مدیر آموزش و پرورش رفسنجان در این مراسم با تقدیر از شهردار رفسنجان که چنین اقداماتی در زمینه‌ی فرهنگ‌سازی انجام می‌دهد، اظهار کرد: «امروز در دنیا بحث توسعه‌یافتگی مطرح است و حتی کشورهای توسعه‌یافته هم به عبارتی در حال توسعه بیشتر هستند».
حسین تقوی افزود: «توسعه نقطه‌ی شروع و پایان ندارد و صرفا بحث اقتصادی نیست توسعه‌ی سیاسی، فرهنگی و اجتماعی هم باید صورت گیرد و در تمام ابعاد توسعه‌ی پایدار مدنظر باشد».
مدیر آموزش و پرورش رفسنجان بیان کرد: «برای پایدار بودن توسعه باید فرهنگ‌سازی صورت گیرد یعنی افراد بپذیرند باید مسئولیت‌هایی داشته باشند باید احساس مسئولیت اجتماعی و تبدیل شدن به شهروندی در ما پذیرفته شود».
وی ادامه داد: «باید مهارت‌های لازم را به فرزندان‌مان بیاموزیم و بنا به توصیه‌ی امام علی(ع) فرزندان خود را برای آینده تربیت کنیم».
تقوی خاطرنشان کرد: «آموزش و پرورش صرفا به دنبال آموزش نیست بلکه آموزش باید منجر به تربیت شود فرزندان‌مان باید در ابعاد مختلف توانایی لازم برای زندگی‌کردن داشته باشند و این مهم با آموزش و فرهنگ‌سازی میسر می‌شود».
در این مراسم از کتاب « زیره ریزه» نوشته‌ی زهرا قدیری نویسنده‌ی کودک رونمایی شد، قدیری هشت سال مربی ادبی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان است و این کتاب وی داستان تصویری است که در حوزه کودک منتشر شده است. /پ