شهردار منطقه 2 کرمان خبر داد

لایروبی ۳۵ هزار متر از کانال‌های سطح منطقه ۲ کرمان

گروه جامعه – شهردار منطقه دو کرمان از اجرای عملیات جدول‌گذاری برای بهبود وضعیت جمع‌آوری آب‌های سطحی شهر کرمان خبر داد.
به گزارش فردای کرمان به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، علی سعیدی گفت: «شهرداری منطقه دو کرمان برای جلوگیری از مشکلات آب‌گرفتگی معابر در فصل نزولات آسمانی و جاری شدن روان‌آب در خیابان‌ها، اقدامات موثری انجام داده است».
وی با اشاره به اقدامات انجام شده در این راستا، از تداوم عملیات جدول‌گذاری در برخی معابر منطقه به منظور بهسازی معابر، بازسازی و اصلاح جداول فرسوده و همچنین بهبود وضعیت جمع‌آوری و مهار آب‌های سطحی خبر داد.
شهردار منطقه دو کرمان با اشاره به اجرای عملیات جدول‌گذاری در بلوار‌های غدیر یک، غدیر دو، غدیر سه، بلوار پارسیان، کوچه ۵۵ بلوار جمهوری و خیابان بقیه‌الله، افزود: «این عملیات با هدف ترمیم و ساماندهی وضعیت جداول و در راستای ساماندهی آب‌های سطحی توسط معاونت حمل‌ونقل و امور زیربنایی منطقه انجام شد».
وی با اشاره به اتمام عملیات جدول‌گذاری رفیوژ وسط بلوار هوانیروز، بلوار امام رضا(ع) و بلوار شهید ستاری، بیان کرد: «عملیات یاد شده با هدف زیباسازی فضا‌های شهری، مناسب‌سازی پیاده‌رو‌ها و جلب رضایت شهروندان انجام شد».
سعیدی همچنین از لایروبی ۳۵ هزارمتر طول کانال و جوی‌های سطح منطقه خبر داد و گفت: «با توجه به شروع فصل بارش‌های پاییزی، پروژه‌ی لایروبی جوی‌ها و کانال‌های سطح منطقه با هدف رفع آب‌گرفتگی معابر و ساماندهی آب‌های سطحی ناشی از بارندگی انجام شد».
وی با بیان این‌که تاکنون لایروبی جوی و کانال‌های بلوار آزادگان، بلوار شیراز، بلوار جمهوری، بلوار هوشنگ مرادی‌کرمانی، بلوار آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی، بلوار غدیر یک، غدیر دو، غدیر سه، بزرگراه شمالی و خیابان‌های لاله شمالی، زنبق، ۲۴ آذر، شهید همتی‌فر و شهید علی ضیاء انجام شده است، ادامه داد: «لایروبی مابقی معابر نیز در حال انجام است».
شهردار منطقه دو کرمان با انتقاد از عدم رعایت نظافت از سوی برخی شهروندان و کسبه که به سبب تخلیه‌ی پسماند و زباله در معابر و کانال‌های آب سبب بروز مشکلات عدیده‌ای می‌شوند، اظهار کرد: «از شهروندان و کسبه درخواست می‌شود برای جلوگیری از بروز آب‌گرفتگی خیابان‌ها و بوی نامطبوع جوی‌ها، از ریختن زباله در معابر، به ویژه کانال‌های آب خودداری کرده و شهرداری را در نظافت، آبادانی و زیباسازی شهر یاری کنند». /پ