شهردار منطقه 2 کرمان خبر داد

انتقال آب خام به شبکۀ آبیاری فضای سبز منطقۀ ۲ انجام شد

گروه جامعه – شهردار منطقه دو شهر کرمان، از اجرای طرح انتقال آب خام به شبکه‌ی آبیاری فضای سبز منطقه به منظور استفاده‌ی بهینه از منابع آب خبر داد.
به گزارش فردای کرمان به نقل از پایگاه خبری کرمان آنلاین، علی سعیدی با اشاره به ضرورت حفظ طراوت و شادابی و توسعه‌ی فضای سبز شهری، گفت: «در راستای آبیاری صحیح و کافی فضای سبز و حذف آبیاری درختان با آب شرب، لوله‌کشی آب خام به فضای سبز سطح منطقه انجام شد».
وی با بیان این‌که پیش از این در برخی پارک‌های سطح شهر از آب شرب برای آبیاری فضای سبز استفاده می‌شد، افزود: «شهرداری منطقه دو در راستای اصلاح سیستم آبیاری درختان و فضای سبز منطقه، اقدام به اصلاح شبکه‌ی آبیاری و انتقال آب خام به پارک‌ها و فضای سبز منطقه کرده است».
شهردار منطقه دو کرمان با اشاره به نصب پمپ آب در پارک طباطبایی، راه‌اندازی خط لوله‌ی چاه هتل آسمان و گسترش لوله‌کشی آب خام در این منطقه، بیان کرد: «حفر چاه در پارک بعثت و پارک یاس در شهرک شهرداری نیز در دست اقدام است».
سعیدی با بیان این‌که طرح انتقال آب خام به شبکه‌ی آبیاری فضای سبز در پارک‌های رادیو، وصال، نصر، میدان کوثر، اندیشه، خزانه، صائب تبریزی، شقایق، خبرنگار و فاز یک سرجنگلداری انجام شده است، خاطرنشان کرد: «درصدد هستیم ضمن حذف آبیاری با تانکر، برای آبیاری فضاهای سبز جدیدی که در دست اجرا است نیز از طرح انتقال آب خام استفاده کنیم». /پ