احتمال هجوم دوبارۀ ملخ‌ها به مزارع جنوب کرمان؛

رییس سازمان جهاد کشاورزی جنوب: اعتبار و امکانات نداریم

گروه جامعه – رییس سازمان جهاد کشاورزی جنوب استان کرمان با بیان این‌که کار مبارزه با ملخ‌ها از توان ما خارج است و باید مدیریت بحران در این زمینه کار را مدیریت کند، گفت: «پیش‌بینی می‌کنیم وضعیت خطرناکی در این زمینه به وجود بیاید. ضمن این‌که مشکلاتی در اعتبار و امکانات داریم».
به گزارش فردای کرمان به نقل از ایسنا کرمان، سعید برخوری در جلسه‌ی شورای مدیریت بحران استان کرمان با بیان این‌که به دلیل شرایط اقلیمی در جنوب استان، اکنون درگیر آفت مگس مدیترانه‌ای و کرم خراط هستیم افزود: «در زمینه‌ی آفت ملخ صحرایی علی‌رغم اقداماتی که صورت گرفت و تا حدودی در مبارزه موفق بودیم و کنترل شد، اما به دلیل تخم‌ریزی‌ها در منطقه و گزارشات فائو، این آفت از سمت شبه‌جزیره عربستان و پاکستان به منطقه می‌آید».
وی با بیان اینکه تخم ملخ در سرما و یخبندان از بین می‌رود که ما این شرایط را در جنوب استان نداریم، اظهار کرد: «پیش‌بینی می‌کنیم وضعیت خطرناکی در این زمینه به وجود بیاید. ضمن این‌که مشکلاتی در اعتبار و امکانات داریم».
برخوری بیان کرد: «دو میلیارد و ۴۰ میلیون تومان اعتبار حفظ نباتات امسال است که یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان آن برای مبارزه با ملخ در سال گذشته هزینه شده و مشکلات زیادی در بحث اعتباری داریم».
رییس سازمان جهاد کشاورزی جنوب استان کرمان با بیان این‌که کار از توان ما خارج است و باید مدیریت بحران در این زمینه کار را مدیریت کند گفت: «تمام زندگی مردم در جنوب، کشاورزی است و اگر در مزرعه‌ای ملخ بنشیند، محصول از بین می‌رود و این بحران (هجوم ملخ) بالای ۹۰ درصد اتفاق می‌افتد». /پ

عکس: پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری کرمان