یک مدیر بیمه‌ در کرمان به اتهام اختلاس بازداشت شد

توقیف ۶ دستگاه خودرو لوکس و املاک گران‌قیمت

گروه جامعه – دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان از دستگیری یک مدیر بیمه‌ در این استان خبر داد.
به گزارش فردای کرمان به نقل از روابط عمومی دادگستری کرمان، دادخدا سالاری با اشاره به دستگیری یک مدیر بیمه به اتهام اختلاس ۲۲۰ میلیارد ریال بیان کرد: «متهم قبل از خروج از کشور توسط سازمان اطلاعات سپاه دستگیر شد».
وی افزود: «با ورود به‌موقع دادستانی کرمان و سازمان بازرسی و در راستای جلوگیری از خسارت‌های غیرقابل جبران به صنعت بیمه، تمام اموال و املاک مدیر بیمه‌ای متخلف در کرمان توقیف و حساب‌های بانکی متهم مسدود شد».
این مقام ارشد قضایی در استان کرمان اضافه کرد: «با تمهیدات به‌عمل آمده از سوی دستگاه قضایی و شرکت بیمه‌ای مربوطه، جای هیچ‌گونه نگرانی برای بیمه‌گذاران نیست و تعهدات طبق قرارداد انجام خواهد گرفت».
سالاری در تشریح جزئیات این خبر توضیح داد: «در پی وصول گزارشی به اداره کل بازرسی استان کرمان مبنی بر این‌که یکی از مدیران بیمه‌ای وجوه ماخوذه بابت حق بیمه را به حساب شخصی خود واریز می‌کند، اداره کل بازرسی با اعزام کارشناسان ذیربط رسیدگی به موضوع را در دستور کار قرار داد».
وی افزود: «پس از انجام تحقیقات اولیه مشخص شد این فرد متخلف ۲۲۰ میلیارد ریال از حق بیمه‌های دریافتی را به حساب شخصی خود واریز و با بخشی از این وجوه اقدام به خرید املاک و مستغلات و خرید خودرو در داخل و خارج کشور کرده است».
دادستان کرمان بیان کرد: «بلافاصله این پرونده به بازپرس ویژه دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان ارجاع شد و با توجه به این‌که متهم در حال تدارک خروج از کشور بود با احکام و دستورات قضایی، توسط سازمان اطلاعات سپاه این استان دستگیر شد».
سالاری خاطرنشان کرد: «با توجه به اهمیت موضوع امر تحقیقات و تکمیل دلایل انجام پذیرفت و در خلال تحقیقات مشخص شد متهم، قبل از اخذ قرارداد با یکی از شرکت‌های خودروسازی، مبلغ ۲۲۰ میلیارد ریال حق بیمه را به‌جای واریز به حساب شرکت بیمه به حساب شخصی خود واریز می‌کرده است».
دادستان کرمان ادامه داد: «متهم با بخشی از این وجوه و با همکاری خانمی اهل گرجستان، اقدام به اجاره‌ی تملک یک هتل در این کشور کرده است».
وی افزود: «متهم بخش دیگری از وجوه را صرف خرید خودرو، املاک و سهام شرکت‌ها از طریق بورس کرده است».
سالاری بیان کرد: «متهم برای عدم توقیف املاک خریداری شده، اسناد اموال و املاک را به نام بستگان و نزدیکان منتقل و معاملات را به صورت صوری تنظیم می‌کرده است».
دادستان کرمان گفت: «با تلاش‌های سازمان بازرسی و اطلاعات سپاه تاکنون شش دستگاه انواع خودروی لوکس و گرانقیمت خارجی از قبیل لندکروزر، پرادو، هیوندا و تعدادی ملک گران‌قیمت در نقاط مختلف شهر کرمان توقیف شده است».
دادستان کرمان با اشاره به این‌که در بررسی پرونده‌ها مشاهده می‌شود که افراد سودجو و مفسدین اقتصادی از طریق شگرد خریداری اموالی در خارج از کشور به وسیله‌ی پول‌های آلوده و کثیف صرافی‌های دارای شعب در خارج از کشور اقدام می‌کنند، خواستار نظارت جدی مسئولان بانک مرکزی بر فعالیت این صرافی‌ها در خارج از کشور شد.
وی در پایان از زحمات و تلاش‌های شبانه‌روزی اداره کل بازرسی استان کرمان و سازمان اطلاعات سپاه کرمان که در امر کشف جرم و شناسایی و توقیف اموال نامشروع تلاش می‌کنند تشکر کرد. /پ