از 11 شهریورماه:

هزینۀ سفر به عتبات ۶۰ درصد افزایش می‌یابد

گروه جامعه ـ مدیر کل عتبات سازمان حج و زیارت با اشاره به افزایش هزینه‌ی سفر به عتبات گفت: «با توجه به افزایش نرخ دلار و هزینه بلیت هواپیما، سفر به عتبات از ۱۱ شهریورماه ۶۰ درصد افزایش می‌یابد».
به گزارش فردای‌کرمان، مرتضی آقایی؛ مدیر کل عتبات سازمان حج و زیارت در گفت‌وگو با فارس با اشاره به افزایش هزینه‌های سفر به عتبات اظهار کرد: «در سال جاری با وجود نوسانات قیمت ارز و افزایش آن، سازمان حج و زیارت سعی کرد تا زائران را با هزینه‌های کمتر به عتبات اعزام کند که بر این اساس سفرهای ارزان‌قیمت را راه‌اندازی کرد».
وی با بیان این‌که هم‌‌اکنون با توجه به افزایش قیمت دلار امکان کاهش هزینه‌های سفر به عتبات وجود ندارد، افزود: «علاوه بر افزایش قیمت دلار، ما در هفته‌های جاری با افزایش قیمت بلیت هواپیما نیز مواجه شدیم بر همین اساس امکان اعزام زائران عتبات با قیمت قبلی وجود ندارد».
آقایی از افزایش ۶۰ درصدی هزینه سفر هوایی به عتبات خبر داد و گفت: «سفرهای هوایی به عتبات از سه میلیون و ۱۸۰ هزار تومان تا سه میلیون و ۳۸۰ هزار تومان و هزینه سفر زمینی به عتبات نیز از یک میلیون و ۶۰۰ تا یک میلیون و ۹۰۰ هزار تومان پیش‌بینی شده است».
مدیر کل عتبات سازمان حج و زیارت با اشاره به زمان اجرایی شدن افزایش هزینه‌ی‌ سفر به عتبات خاطر نشان کرد: «کاروان‌ها تا ۱۰ شهریورماه موظف هستند با همان قیمت قبلی زائران را به عتبات اعزام کنند ولی از ۱۱ شهریورماه به بعد افزایش قیمت سفر به عتبات اعمال خواهد شد».