سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرمان خبر داد

جمع‌آوری پسماندهای خشک شهروندان با استفاده از اپلیکیشن

گروه جامعه – سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرمان، از طراحی و نصب اپلیکیشن شمیز (طرح جمع‌آوری پسماند خشک) بر روی گوشی‌های همراه خبر داد.
به گزارش فردای کرمان به نقل از کرمان آنلاین، ریاضی با بیان این‌که درصدد استفاده از روش‌های نوین برای جمع‌آوری زباله‌های قابل بازیافت در شهر کرمان هستیم، گفت: «یکی از این روش‌ها استفاده از نرم‌افزار و اپلیکیشن است که در این راستا سازمان مدیریت پسماند اقدام به طراحی نرم‌افزار شمیز (جمع‌آوری پسماند خشک) کرده است».
وی ادامه داد: «شهروندان می‌توانند با نصب این نرم‌افزار بر روی گوشی‌های هوشمند از قابلیت‌های آن استفاده کنند».
ریاضی افزود: «یکی از سیاست‌های مهم این سازمان فرهنگ‌سازی برای تفکیک زباله از مبدا است و این فرهنگ‌سازی باید از مدارس شروع شود. در همین راستا برنامه‌های آموزشی متنوعی تدوین شده است که بر اساس آن در مراکز پیش‌دبستانی و مدارس این برنامه‌های آموزشی اجرا می‌شود».
وی یادآور شد: «شهروندان می‌توانند وارد سایت www.kermooneman.ir/cdn/uploads/kermooneman.apk شده و اپلیکیشن شمیز را بر روی گوشی خود نصب کنند».
وی ادامه داد: «این پیام به راننده‌ی خودرو ارسال و راننده از طریق این برنامه، ساعت مراجعه به آدرس شهروندان متقاضی را به وی ارسال می‌کند و در زمان مقرر برای دریافت زباله‌های آن‌ها مراجعه خواهد کرد».
سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرمان هدف از این اقدام را رفاه حال شهروندان و سرعت در جمع‌آوری زباله‌های قابل بازیافت بیان کرد و گفت: «خودروهای جمع‌آوری زباله در سطح شهر به‌صورت سیار در حل گشت‌زنی هستند و شهروندان می‌توانند از طریق این اپلیکیشن آدرس خود را جهت تحویل زباله‌های خشک از درب منازل اعلام کنند».
وی خاطرنشان کرد: «شهروندان می‌توانند به‌ازای ارائه‌ی زباله‌های خشک قابل بازیافت، به انتخاب خودشان، وسیله و پول نقد دریافت کنند و یا این تشویقی را به خیریه اهدا نمایند که همه‌ی قسمت‌های یاد شده در این نرم‌افزار دیده شده است». /پ