دست‌فروشان ساماندهی می‌شوند

راه‌اندازی «شب‌بازار» در کرمان

گروه اقتصاد – شهرداری کرمان برای ساماندهی وضعیت دست‌فروشان، زمینی را در بلوار ۲۲ بهمن آماده و غرفه‌بندی کرده و قرار است تعدادی از دست‌فروشان روزهای جمعه و شب‌ها بعد از تعطیلی بازار، محصولات خود را آن‌جا ارائه کنند. مدیرعامل سازمان ساماندهی مشاغل شهری گفته زمین‌‌هایی در پنج منطقه‌ی دیگر از شهر کرمان نیز برای راه‌اندازی این بازارهای شب در نظر گرفته شده است.
به گزارش فردای کرمان به نقل از پایگاه خبری کرمان آنلاین، محمود ایرانمنش از ساماندهی دست‌فروشان و انتقال آن‌ها به بولوار ۲۲ بهمن خبر داد و گفت: «حضور دست‌فروشان در نقاط مختلف شهر، مشکلاتی را برای شهروندان ایجاد کرده بود و علاوه بر نازیبایی چهره‌ی شهر و ایجاد سد معبر و ترافیک، خود آن‌ها نیز وضعیت نابسامانی داشتند و باید در این زمینه اقدامات موثر و عملی انجام می‌شد».
وی ادامه داد: «با توجه به این‌که اکثر دست‌فروشان از ساعات پایانی شب و با تعطیلی مغازه‌ها فعالیت خود را آغاز می‌کنند، بر همین اساس طرح ساماندهی دست‌فروشان در قالب شب‌بازار در زمینی واقع در بولوار ۲۲ بهمن (بعد از پارکینگ شهربازی) آغاز شده است».
مدیرعامل سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی بیان کرد: «این محدوده غرفه‌بندی شده است و در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد».
وی همچنین از اختصاص زمین‌هایی در پنج نقطه از شهر کرمان با امکانات لازم از جمله پارکینگ برای استقرار دائم دست‌فروشان در آینده‌ای نزدیک خبر داد.
ایرانمنش با اشاره به حضور پررنگ دست‌فروشان در ابتدای جاده‌ی هفت‌باغ و میدان رسالت، گفت: «با همکاری شهرداری منطقه چهار، دست‌فروشان خیابان رسالت به مکان یاد شده انتقال پیدا کردند و به‌زودی برای اطلاع شهروندان بنری در میدان رسالت نصب خواهد شد».
وی هدف از این اقدام را جلوگیری از ترافیک و سد معبر ناشی از حضور دست‌فروشان، جلوگیری از نازیبایی شهری و رفاه حال شهروندان بیان کرد و افزود: «زنان سرپرست خانوار نیز می‌توانند با مراجعه به این سازمان، در این بازارچه فعالیت داشته باشند ».
مدیرعامل سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی یادآور شد: «فعالیت در این بازارچه جمعه‌ها و شب‌ها بعد از ساعات تعطیلی بازار خواهد بود تا برای کسب‌وکار مغازه‌داران و بازاریان مشکلی ایجاد نشود». /پ