وزیر اطلاعات در کرمان:

در حادثۀ کرمان کسی متهم و مقصر نیست

گروه جامعه – وزیر اطلاعات که برای شرکت در مراسم هفتمین روز شهادت سپهبد حاج‌قاسم سلیمانی و سردار حسین پورجعفری به کرمان سفر کرده بود و برای بررسی بیشتر حادثه‌ی مراسم تشییع شهدای مقاومت، در شورای تامین استان نیز حضور یافت، گفت که در حادثه‌ی مراسم روز تشییع این شهدا، کسی متهم و مقصر نیست.
به گزارش فردای کرمان به نقل از ایسنا کرمان، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمد علوی در مصلای امام علی(ع) شهر کرمان در جمع خبرنگاران درباره‌ی حادثه‌ی تشییع پیکر شهدای مقاومت در کرمان گفت: «ما همواره نگران حوادث دریای عظیم جمعیت در تشییع پیکر سردار شهید حاج‌قاسم سلیمانی بودیم و متاسفانه همین مسئله نیز اتفاق افتاد اما آن‌چه که برای ما مسلم است، کسی متهم و مقصر در این قضیه نیست».
وی با تاکید بر این‌که هیچ کسی نیتی و قصدی نداشته که چنین اتفاقی بیفتد افزود: «ممکن است در این ماجرا قصوری اتفاق افتاده باشد که می‌توانست با کمی سلسله پیش‌بینی‌ها، این احتمال را به حداقل برسانند».
وزیر اطلاعات با اشاره به این‌که با بررسی‌های حادثه‌ قصورهای احتمالی را نمی‌توان ترمیم کرد اما می‌توانیم از تکرار این مسئله در آینده جلوگیری کنیم اضافه کرد: «امیدواریم تدابیری در مورد تعیین و تکلیف بازماندگان این حادثه و وضعیت آتی خانواده‌های آن‌ها اندیشیده شود».
علوی با بیان این‌که شخص رییس‌جمهور، هیات دولت و معاون اول رییس‌جمهور دغدغه‌ی این مسئله را داشته‌اند افزود: «به صورت جدی این مسئله را بررسی خواهیم کرد و امیدواریم بتوانیم با گزارشی که تهیه و به مقامات ارشد کشوری ارائه می‌دهیم، در ترمیم بخش‌هایی که قابل ترمیم در رابطه با این حادثه بوده، تاثیرگذار باشیم».
گفتنی است وزیر اطلاعات برای بررسی بیشتر حادثه‌ی مراسم تشییع پیکر سردار شهید حاج‌قاسم سلیمانی در کرمان، در شورای تامین استان حضور یافت. /پ