نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان:

جمعیت روز تشییع شهید سلیمانی بیشتر از پیش‌بینی‌ها بود

گروه جامعه – نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه کرمان با اشاره به حادثۀ جان‌باختن تعدادی از هموطنان در مراسم تشییع سپهبد شهید سلیمانی، گفت: «بعضی‌ها عنوان کردند که این مسئولین‌ مگر نمی‌دانستند این تعداد در این مراسم شرکت می‌کنند بینی و بین‌الله، خوش‌بین‌ترین آدم‌ها برآوردی از تشییع پیکر سردار سلیمانی می‌کردند که حداقل ۷۰ درصد بیشتر از پیش‌بینی‌ها مردم شرکت کردند».
به گزارش فردای کرمان به نقل از فارس کرمان، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن علیدادی‌سلیمانی در مراسم یادبود شهدای مقاومت و دانش‌آموزان و معلمان جان‌باخته در مراسم تشییع شهدای مقاومت در کرمان بیان کرد: «در جهان‌بینی اسلامی و دینی، اسلام برای شناخت انسان‌های برتر با مقیاس‌ها و معیارهایی که عمدتا مادی هستند معیارهای آن هم‌خوانی چندانی ندارد اما در نگاه دینی برای این‌که تشخیص دهیم که چه کسی جلوتر و بالاتر از دیگران و در نگاه خدا عزیزتر است معیارهایی وجود دارد».
امام جمعه کرمان اضافه کرد: «اولین مقیاس در جهان‌بینی اسلامی، علم است کسانی که می‌دانند، می‌فهمند و علم بیشتری دارند با کسانی که علم کمتری دارند در نگاه قرآنی با یکدیگر تفاوت دارند و در قرآن آمده است، “هر کسی در میدان علم و دانش از دیگران پیشه می‌گیرند در نگاه دینی انسان بالاتری است”».
وی با اشاره به این‌که معیار دوم جهاد در راه خدا است، گفت: «کسانی که در روزهای سخت به دنیا پشت و به خدا روی می‌کنند و با نیت خالص در میدان سخت جهاد حضور پیدا می‌کنند و کسانی که حرکت نمی‌کنند و در روزهای سخت وارد کار و جهاد نمی‌شوند از نظر قرآن مساوی نیستند».
علیدادی‌سلیمانی معیار سوم را در میدان سخت، مبارزه با نفس و هوا و هوس‌ها دانست و افزود: «این سه معیار قرآنی را در مورد شهید سلیمانی مرور می‌کنیم که معیار اول فهم است و شهید سلیمانی انسانی فوق‌العاده خوش‌فهم، اهل علم و درک بود و توانست به پیروزی‌های زیادی دست یابد».
وی با اشاره به این‌که یکی از کارهای شهید سلیمانی نزدیک کردن و در کنارهم قراردادن جبهه مقاومت با طراحی دقیق و حساب شده بود، بیان کرد: «در آخرین سفرها حتی برنامه‌ی چند ساله‌ی مقاومت را تدوین کرد و در اختیار جبهه مقاومت قرار داده بود».
نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان گفت: «بخش دوم جهاد است و اصلا در زندگی سردار سلیمانی از دوران نوجوانی و جوانی که همه‌اش را در میدان جنگ تا روز شهادتش می‌گذرد و روزی را بدون جبهه، جنگ و شهادت نمی‌بینید کمتر فرماندهی به این طولانی در تاریخ می‌بینید که ۴۰ سال لباس رزم را از تن بیرون نیاورد و همیشه از جبهه‌ای به جبهه‌ی دیگر و از سنگری به سنگر دیگر و میدانی به میدان دیگر برود».
وی با بیان این‌که پس از شنیدن وصیتنامه شهید حاج‌قاسم سلیمانی متوجه افکار بلند و دغدغه‌ی جدی ایشان خواهید شد، خاطرنشان کرد: «شهید سلیمانی تقوا در حد اعلاء و برتر داشت و آن هم از مواظبت و مراقبت جدی که داشت به وجود آمده بود».
امام جمعه کرمان بیان کرد: «من در برخی از جلسات که برنامه‌ریزی برای تشییع پیکر شهید برگزار می‌شد شرکت می‌کردم که متاسفانه این حادثه‌ی ناگوار رخ داد و تعدادی از هم‌استانی‌ها و هم‌وطنان ما جان باختند، بعضی‌ها عنوان کردند که این مسئولین‌ مگر نمی‌دانستند این تعداد در این مراسم شرکت می‌کنند بینی و بین‌الله، خوش‌بین‌ترین آدم‌ها برآوردی از تشییع پیکر سردار سلیمانی می‌کردند که حداقل ۷۰ درصد بیشتر از پیش‌بینی‌ها مردم شرکت کردند».
علیدادی‌سلیمانی اضافه کرد: «زمانی که خداوند تبارک و تعالی خواست کسی را عزیز کند دل‌ها را به سمتش می‌کشاند و این شهید فوق‌العاده در دل‌ها رسوخ پیدا کرد و برای همیشه در دل‌ها ماندگار شد و قطعا خونش از حیاتش اثر بیشتری خواهد داشت».

جان باختن ۳ معلم و ۸ دانش‌آموز در مراسم تشییع شهدای مقاومت
مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان نیز در این مراسم گفت: «امیدواریم همه‌ی ما بتوانیم در سنگر نظام تعلیم و تربیت هزاران سرباز وفادار به وطن مانند حاج‌قاسم سلیمانی را تعلیم بدهیم و تربیت کنیم».
اسکندری‌نسب افزود: «یادمان نرفته حاج قاسم را در دورترین نقاط کشور و مدارس استان به‌عنوان دلاورمرد و سرباز شجاع می‌شناختند و دوستش داشتند و کمتر دانش‌آ‌موزی در نقاط کشور است که حاج قاسم را نشناسد و قطعا و یقینا دانش‌آموزان این مرز و بوم راه حاج قاسم سلیمانی را ادامه می‌دهند و ایشان را به عنوان یک الگوی نمونه و بارز در زندگی خود قرار می‌دهند».
وی بیان کرد: «حاج قاسم، با شهادت خودش یک بار دیگر این کتاب و دفتر قطور شهادت را زرین کرد و نام خود را در این کتاب قطور شهادت ثبت کرد و برای همیشه خواهد ماند».
اسکندری‌نسب ادامه داد: «ما هم وظیفه داریم در آموزش و پرورش استان راه، روش و منش حاج قاسم را در راهبردها، سیاست‌های فرهنگی و تربیتی و نقش الگویی و تربیتی و نقش تبیین شهادت حاج قاسم را در دستور کار خود قرار دهیم که برای هر کدام از این راهبردها و سیاست‌ها مواردی در ابعاد مختلف بیان شده که به‌زودی تبیین می‌شود و در اختیار واحدهای آموزشی قرار داده می‌شود».
وی خاطرنشان کرد: «وزارت آموزش و پرورش برای سال تحصیلی آینده در کتب درسی نقش و جایگاه حاج قاسم سلیمانی به عنوان یک سرباز دلیر، سردار دوست‌داشتی و وفادار به نظام و ولایت را تبیین و در دستور کار خود قرار می‌دهد».
مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان افزود: «در روز مراسم تشییع، سه معلم خانم و پنج دانش‌آموز دختر و سه دانش‌آموز پسر کشته شدند که افراد از شهرستان‌های جیرفت، بم و ناحیه یک و دو آموزش و پرورش کرمان بودند. /پ

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید