معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان کرمان خبر داد

پوشش ۹۴ درصدی نرخ پیش‌دبستانی استان

گروه اطلاع‌رسانی ـ معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان کرمان از پوشش ۹۴ درصدی نرخ پیش‌دبستانی استان کرمان در سال تحصیلی ۹۷_۹۶ خبر داد.
به گزارش فردای کرمان، به‌نقل از اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان، عباس ضیا صبح سه‌شنبه ششم شهریور ماه ۹۷ در همایش تبیین و توجیه طرح و برنامه‌های دوره‌ی ابتدایی استان، با حضور معاونان و کارشناسان آموزش ابتدایی، پیش دبستانی و گروه‌های آموزشی ابتدایی شهرستان‌ها و مناطق استان کرمان در اردوگاه استثنائی کوهپایه، گفت: «استان کرمان در سال تحصیلی جاری در پوشش نرخ پیش‌دبستانی به ۹۴ درصد رسیده است».
وی با اشاره به اجرای عدالت آموزشی در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، اظهار کرد: «باید به دوره‌ی ابتدایی به عنوان زیربنای آموزش و پرورش توجه ویژه‌ای شود».
«ضیا» به اجرای برنامه‌ی تدبیر در دوره‌ی ابتدایی اشاره کرد و ادامه داد: «افزایش مشارکت همگانی در مدرسه، بازخورد به موقع و متناسب، پاسخ به نیازها و انتظارات دانش‌آموزان از ضروریات فرایند محوری طرح تدبیر در دوره‌ی ابتدایی است».
وی از اجرای طرح تاک به صورت پایلوت در استان کرمان با همکاری سازمان بهزیستی، آموزش و پرورش، اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و دانشگاه علوم پزشکی در شهرستان زرند خبر داد و گفت: «در این طرح از دوران جنین تا ۸ سالگی دانش‌آموزان در ابعاد مختلف روحی، روانی و جسمانی مورد بررسی قرار می‌گیرند».
ضیا از افزایش نرخ خالص پوشش دوره‌ی ابتدایی نیز خبر داد و افزود: «در سال تحصیلی ۹۷_۹۶ افزایش نرخ خالص پایه اول ابتدایی به ۹۶/۹۵ رسیده و نرخ کمی دوره پیش دبستانی از ۷۳ درصد به ۹۴ درصد افزایش یافته است».
برپایه این گزارش، همایش تبیین و توجیه طرح و برنامه‌های دوره ابتدایی استان با حضور معاونان و کارشناسان مسئول آموزش ابتدایی، پیش دبستانی و گروه‌های آموزشی ابتدایی شهرستان‌ها و مناطق استان در اردوگاه استثنایی کوهپایه کرمان برگزار شد.