مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان خبر داد

آغاز ساخت ۲۰۰ کلاس درس خیّرساز در استان کرمان

گروه جامعه – به گفته‌ی مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان، در حال حاضر به دلیل کمبود فضای آموزشی هزار و ۱۷۰ کلاس درس با بیش از ۳۵ دانش‌آموز در استان وجود دارد. او البته از آغاز ساخت ۲۰۰ کلاس درس با کمک خیران و ۹۲ کلاس توسط دولت خبر داد.
به گزارش فردای کرمان به نقل از ایرنا کرمان، احمد اسکندری‌نسب صبح امروز (۲۶ دی‌ماه) در نشست شورای آموزش و پرورش و تجلیل از شوراهای برتر استان کرمان گفت: «تحول ویژه‌ای با اقدامات انجام شده طی سال‌های گذشته در زمینه‌ی مدرسه‌سازی خیران در این استان ایجاد شده است».
وی افزود: «عملیات اجرایی ۲۰۰ کلاس درس طی دی ماه سال جاری توسط خیران این استان آغاز شده است».
مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان ادامه داد: «در بخش کمک‌های دولتی نیز هفته‌ی گذشته شاهد کلنگ‌زنی ۹۲ کلاس درس به نام شهدای مقاومت و سردار سلیمانی در شهر کرمان بودیم».
وی با اشاره به این‌که امسال هفته‌ی شوراها، نگاه ملی و تحول منطقه‌ای نام‌گذاری شده است بیان کرد: «باید سهم خود را از مشارکت خیران افزایش دهیم».
اسکندری‌نسب گفت: «امسال دو هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان از سوی دولت برای مشارکت با خیران تخصیص یافته که با تامین ۳۰ درصد از اعتبار طرح‌های عمرانی آموزش و پرورش توسط خیران، مابقی اعتبارات را دولت تامین می‌کند».
وی ادامه داد: «بخشی از ۳۱۰ پروژه‌ی نیمه‌تمام از سال ۹۰ استان کرمان با پیگیری مسئولان آماده‌ی افتتاح شده و بخشی از این طرح‌ها تا مهر سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد».
مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان بیان کرد: «عملیات ساخت و تجهیز فضاهای آموزشی باید با بهره‌گیری از تمام امکانات باید فعال شود و در این راستا تمام امکانات را برای رفع مشکلات آموزش و پرورش بسیج می‌کنیم».
وی با اشاره به اهمیت تعامل با فرماندارن کرمان اضافه کرد: «پنج کیلومتر فضای آموزشی تجاری در این استان وجود دارد که می‌تواند نجات‌دهنده‌ی آموزش و پرورش باشد که با مشارکت افراد سرمایه‌گذار می‌توان این املاک را به احسن تبدیل کرد».
اسکندری‌نسب با بیان این‌که مدارس غیردولتی استان کرمان پس از تهران در جایگاه دوم فعالیت کشور قرار دارند گفت: «مراکز غیردولتی در کمک به سیل‌زدگان و تشییع و استقبال از میهمانان ۳۰ هزار پرس غذا در اختیار مهمانان قرار داد».
وی افزود: «مدارس شهر کرمان در حوزه‌ی دولتی و غیردولتی فضای خالی ندارند و با این وجود، فضاهای آموزشی بسیاری در حال ساخت است».
مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان ادامه داد: «هزار و ۱۷۰ کلاس درس استان کرمان افزون بر ۳۵ نفر دانش‌آموز دارد که باید فکر اساسی برای احداث مدرسه در مراکز جمعیتی شود که از اکنون خانواده‌ها فکر ثبت‌نام دانش‌آموزان نباشد و این نگرانی‌ها رفع شود». /پ

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید