هواشناسی هشدار داد

هوای کرمان توفانی می‌شود / کاهش محدودیت دید در برخی محورها

گروه جامعه – هفته‌ی آینده اکثر نقاط استان کرمان شاهد وزش بادهای شدیدی خواهد بود که سرعت آن‌ها ۷۵ تا ۹۰ کیلومتر در ساعت پیش‌بینی شده است. همچنین احتمال دارد توفان شن عبور و مرور در جاده‌های کرمان به سیستان و بلوچستان، کرمان به یزد و خراسان جنوبی را با اختلال مواجه کند.
به گزارش فردای کرمان به نقل از ایسنا، رییس اداره پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان کرمان درباره‌ی وضعیت جوی استان کرمان در روزهای آینده گفت: «در هفته‌ی آینده مهم‌ترین پدیده‌ی جوی، وزش باد خواهد بود و اکثر نقاط استان از روز شنبه تا چهارشنبه شاهد وزش بادهای نسبتا شدید تا شدید خواهند بود».
حمیده حبیبی بیان کرد: «در مناطق شرقی استان طوفان شن و خاک پیش‌بینی شده و احتمال اختلال تردد در راه‌های مواصلاتی کرمان به سیستان و بلوچستان، کرمان به یزد و خراسان جنوبی به واسطه‌ی کاهش دید افقی و کیفیت هوا وجود دارد».
وی افزود: «در برخی مناطق شرقی استان سرعت وزش باد ۷۵ تا ۸۰ کیلومتر در ساعت پیش‌بینی می‌شود و در غرب و شمال‌غرب استان نیز احتمال سرعت وزش باد تا ۹۵ کیلومتر در ساعت وجود دارد».
رییس اداره پیش بینی هواشناسی استان کرمان گفت: «هشدارهای لازم به مدیریت بحران و همه‌ی دستگاه‌های اجرایی داده شده و اطلاعیه‌ی آماده‌باش را ارسال کرده‌ایم».
وی با اشاره به این‌که کاهش محسوس دما در استان نخواهیم داشت، بیان کرد: «از روز سه‌شنبه هفته‌ی آینده هوا سردتر می‌شود اما خیلی قابل توجه نیست». /پ

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید