تبلیغات داوطلبان مجلس از بامداد امروز آغاز شد

رقابت ۲۳ زن و ۱۶۷ مرد برای کرسی‌های کرمان در مجلس

گروه جامعه – رئیس کمیته اطلاع‌رسانی ستاد انتخابات استان کرمان از تایید صلاحیت ۱۹۰ نامزد در ۹ حوزه‌ی انتخابیه‌ی استان کرمان خبر داد و گفت: «در مجموع ۲۳ زن و ۱۶۷ مرد به‌عنوان نامزد انتخابات تایید صلاحیت شدند».
به گزارش فردای کرمان به نقل از تسنیم کرمان، عباس تقی‌زاده در جمع خبرنگاران با اشاره به این‌که اسامی نهایی داوطلبان انتخابات یازدهمین دوره‌ی مجلس شورای اسلامی در حوزه‌های انتخابیه‌ی استان کرمان اعلام شده است بیان کرد: «فعالیت‌های تبلیغاتی نامزدها از بامداد روز پنج‌شنبه ۲۴ بهمن آغاز می‌شود و تا ساعت هشت صبح پنج‌شنبه یکم اسفند ۹۸ ادامه دارد».
وی با بیان این‌که ۲۴ ساعت قبل از آغاز زمان رای‌گیری، مهلت تبلیغات کاندیداها به اتمام می‌رسد و هرگونه تبلیغ منع قانونی دارد افزود: «۱۹۰ نامزد در ۹ حوزه‌ی انتخابیه‌ی استان کرمان تایید صلاحیت شدند».
رئیس کمیته اطلاع‌رسانی ستاد انتخابات استان کرمان با اشاره به این‌که در حوزه‌ی انتخابیه بافت، رابر و ارزوئیه هشت نامزد تایید صلاحیت شده که همه مرد هستند افزود: «در حوزه‌ی بم، ریگان، فهرج و نرماشیر ۱۵ نامزد که همه مرد هستند تایید شدند».
وی با بیان این‌که در حوزه‌ی انتخابیه‌ی جیرفت و عنبرآباد ۱۲ نامزد که همه مرد هستند تایید شدند گفت: «در حوزه‌ی انتخابیه‌ی رفسنجان و انار ۲۱ نفر که ۱۹ مرد و دو زن هستند تایید شدند».
تقی‌زاده ادامه داد: «در زرند و کوهبنان در مجموع ۲۰ نفر که ۱۸ نفر مرد و دو نفر زن هستند، در حوزه‌ی انتخابیه‌ی سیرجان و بردسیر ۲۹ نفر که ۲۳ نفر مرد و شش نفر زن هستند و در حوزه‌ی انتخابیه‌ی شهربابک ۲۱ نفر مرد و یک زن در مجموع ۲۲ نامزد تایید شدند».
وی با اشاره این‌که در کرمان و راور ۴۲ مرد و ۱۲ زن و در مجموع ۵۴ نفر تایید شدند افزود: «در حوزه‌ی انتخابیه‌ی کهنوج، منوجان، رودبار جنوب، قلعه‌گنج و فاریاب ۹ مرد تایید صلاحیت شدند».
رئیس کمیته اطلاع‌رسانی ستاد انتخابات استان کرمان گفت: «در مجموع ۲۳ زن و ۱۶۷ مرد به‌عنوان نامزد انتخابات تایید صلاحیت شدند و مجاز به تبلیغات در چارچوب قوانین انتخاباتی هستند».
وی با بیان این‌که ۹ حوزه‌ی انتخابیه در استان کرمان داریم که ۱۰ نماینده را به مجلس شورای اسلامی معرفی می‌کنند افزود: «دو هزار و ۲۵۰ شعبه‌ی اخذ رای کار رای‌گیری در استان را انجام می‌دهند که هزار و ۳۲۸ شعبه ثابت و ۹۲۲ شعبه سیار اخذ رای در سطح استان پیش‌بینی شده است». /پ

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید