رئیس کل محاکم عمومی و انقلاب کرمان خبر داد

از ورود محکومین مالی جرایم غیرعمد به زندان جلوگیری می‌شود

گروه جامعه – رئیس کل محاکم عمومی و انقلاب شهرستان کرمان گفت: «طی تفاهمی که بین مجموعه‌ی قضایی، زندان، بیمه‌ها و صندوق تامین خسارت‌های بدنی صورت پذیرفته است از این پس فرآیندها به‌گونه‌ای خواهد بود که حتی‌المقدور از ورود محکومین مالی در جرایم غیرعمد به‌ویژه در پرونده‌های مرتبط تصادفات به زندان جلوگیری خواهد شد».
به گزارش فردای کرمان به نقل از روابط عمومی اداره کل دادگستری استان کرمان، حجت‌الاسلام والمسلمین محمد امیرابراهیمی در نشست مشترک با سرپرست محاکم کیفری دو شهر کرمان، نماینده‌ی زندان و مدیر صندوق تامین خسارت‌های بدنی از رشد چشمگیر عملکرد شعب دادگاه‌های عمومی حقوقی شهر کرمان طی ۱۰ ماهه‌ی نخست سال‌جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد و بیان کرد: «باتوجه به حجم بالای پرونده‌ها، کار در دستگاه قضایی نیازمند یک عزم جهادی است».
وی افزود: «در راستای کاهش جمعیت کیفری زندان و در جهت حل و فصل مشکلات محکومین مالی، خصوصا در پرونده‌های تصادفات، قضات محاکم کیفری دو شهر کرمان هیچ فردی را از جنبه‌ی عمومی جرم (تصادفات) به زندان معرفی نمی‌کنند».
ابراهیمی ادامه داد: «افراد بیشتر از جنبه‌ی خصوصی و به دلیل عدم پرداخت دیه وارد زندان می‌شوند».
وی خاطرنشان کرد: «طی تفاهمی که بین مجموعه‌ی قضایی، زندان، بیمه‌ها و صندوق تامین خسارت‌های بدنی صورت پذیرفته است از این پس فرآیندها به‌گونه‌ای خواهد بود که حتی‌المقدور از ورود محکومین مالی در جرایم غیرعمد به‌ویژه در پرونده‌های مرتبط تصادفات به زندان جلوگیری خواهد شد». /پ

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید