جزئیات مراسم چهلم شهید سپهبد سلیمانی در کرمان اعلام شد

روایتگری هم‌رزمان شهید سلیمانی در گلزار شهدا

گروه جامعه – معاون سپاه ثارالله استان کرمان از آمادگی استان برای برگزاری مراسم چهلم شهید سپهبد سلیمانی خبر داد و گفت: «مدارس شهر کرمان و هیچ اداره‌ای در روز اربعین شهدای مقاومت در شهر کرمان تعطیل نیست».
به گزارش فردای کرمان به نقل از تسنیم کرمان، سرهنگ پاسدار سیاوش مسلمی در نشست خبری تشریح مراسم چهلم شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی در کرمان بیان کرد: «مراسم اربعین سپهبد سلیمانی ۲۷ بهمن ساعت ۱۴ تا ۱۶ در مصلای بزرگ امام علی(ع) شهر کرمان برگزار می‌شود».
وی افزود: «سخنران این مراسم حجت‌الاسلام والمسلمین رئیسی، رئیس قوه قضائیه است و بخشی از وصیت‌نامه‌ی شهید سلیمانی توسط نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه کرمان در این مراسم قرائت می‌شود».
معاون هماهنگ‌کننده سپاه ثارالله استان کرمان با بیان این‌که مداح مراسم صادق آهنگران است گفت: «برنامه‌هایی از صبح روز ۲۷ بهمن ‌ماه در گلزار شهدای شهر کرمان تدارک دیده شده است و در این برنامه‌ها روایتگری هم‌رزمان حاج قاسم انجام می‌شود».
وی با بیان این‌که محدودیت‌های ترافیکی در این روز دیده شده است و مردم باید این محدودیت‌ها را در نظر بگیرند خاطرنشان کرد: «از سمت میدان بیرم‌آباد به‌سمت گلزار شهدا، از خیابان شهدا به‌سمت گلزار شهدا و از بلوار آیت‌الله خامنه‌ای نیز به‌ سمت گلزار شهدا مسیر بسته بوده و عبور خودرو ممنوع است».
مسلمی با بیان این‌که اعزام سازمان‌یافته به شهر کرمان را نداریم و به همه‌ی شهرستان‌ها اعلام شده که مراسم اربعین را در شهرستان خودشان برگزار کنند گفت: «از استان‌های هرمزگان، خوزستان، یزد و اصفهان اعلام آمادگی برای راه‌اندازی موکب و خدمت به زائران کردند که با آن‌ها همکاری شده است».
وی با اشاره به این‌که اسکان زائران در این ایام پیش‌بینی شده و ستاد اسکان دائمی زائران در خیابان مصلی کرمان راه‌اندازی شده است افزود: «روزانه تعداد زیادی از زائران توسط این ستاد اسکان داده می‌شوند».
معاون هماهنگ‌کننده سپاه ثارالله استان کرمان با بیان این‌که شماره‌های ۳۲۷۳۵۷۰۱ و ۳۲۷۳۵۷۰۲ خطوط تلفن آزاد است که همه روزه آماده‌ی دریافت تماس و اسکان زائران است بیان کرد: «مسئولیت ستاد اسکان با افشار است».
وی با بیان این‌که ۲۱ مدرسه با همکاری آموزش و پرورش برای اسکان زائران در نظر گرفته شده است که از مدارس بسیار خوبی هستند که در ایام نوروز نیز اسکان نوروزی مسافران را دارند گفت: «از شب قبل از روز چهلم شهدا اسکان زائران انجام می‌شود».
مسلمی با بیان این‌که ظرفیت این مدارس و دانشگاه پیام نور برای اسکان زائران حدود ۲۰ هزار نفر یادآور شد: «مدارس شهر کرمان و هیچ اداره‌ای در روز اربعین شهدای مقاومت در شهر کرمان تعطیل نیست».
وی با اشاره به این‌که ۴۹ حسینیه و تکیه با ظرفیت ۳۰ هزار نفر و سالن‌های ورزشی با ظرفیت ۲۰ هزار نفر آماده شده است افزود: «در مجموع پذیرش حدود ۷۰ هزار نفر از زائران در شهر کرمان پیش‌بینی شده است».
معاون هماهنگ‌کننده سپاه ثارالله استان کرمان از حضور تعدادی از مقامات کشوری و لشکری در این مراسم خبر داد و گفت: «این افراد توسط ادارات و نهادهای مربوطه اسکان داده می‌شوند».
وی با بیان این‌که در مبادی ورودی و شهرستان‌های ورودی به استان موکب‌هایی راه‌اندازی می‌شود تا از زائران استقبال شود، بیان کرد: «در ورودی شهر کرمان نیز موکب‌هایی راه‌اندازی شده که اطلاعات لازم و پذیرش از زائران را انجام می‌دهند».
مسلمی با بیان این‌که در راه‌اندازی موکب‌ها سلامت تغذیه ارائه شده بسیار اهمیت دارد و کنترل و نظارت بر موکب‌ها انجام می‌شود، اضافه کرد: «در گلزار شهدا ایستگاه راهنمای زائر مستقر گردیده و ستاد گمشدگان نیز پیش‌بینی شده است». /پ

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید