توفان در شرق کرمان؛

غلظت ریزگردها در فهرج به ۱۰۰ برابر حد مجاز رسید

گروه جامعه – توفان شدید محور فهرج ـ زاهدان و ریگان ـ نرماشیر در شرق استان کرمان را مسدود کرد. غلظت ریزگردها در فهرج به ۱۰۰ برابر حد مجاز رسیده و وضعیت ریگان نیز بسیار خطرناک اعلام شده است.
به گزارش فردای کرمان به نقل از تسنیم کرمان، مجید سعیدی مدیرکل دفترمدیریت بحران استانداری کرمان با اشاره به وقوع توفان در شرق استان کرمان گفت: «توفان شدید، گرد و خاک و محدودیت دید محورهای فهرج – زاهدان و ریگان – نرماشیر در شرق استان کرمان را مسدود کرده است».
امیر باقری‌زاده فرماندار فهرج نیز از تعطیلی مدارس و ادارات این شهرستان بر اثر توفان و گرد و خاک شدید خبر داد و بیان کرد: «غلظت ریزگردها در فهرج به ۱۰۰ برابر حد مجاز رسیده است و هم‌اکنون هوای فهرج در وضعیت خطرناک قرار دارد».
فرماندار ریگان نیز با اشاره به این‌که وضعیت این شهرستان بر اساس میزان غلظت ریزگردها، بسیار خطرناک است، افزود: «ریزگردها تردد را در محور ریگان – چابهار کند کرده و راه ارتباطی ۶۴ روستا نیز بسته شده است».
امین باقری با بیان این‌که ۱۵۰ روستای ریگان در محاصره‌ی گرد و غبار شدید قرار گرفته است خاطرنشان کرد: «گرد وغبار شدید و توفان شدید شن در هفته‌ی گذشته نیز ۳۰ میلیارد تومان به شهرستان ریگان خسارت زد».
حمیده حبیبی رئیس مرکز پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان کرمان با اشاره به این‌که آسمان استان کمی ابری است و به تدریج گاهی افزایش ابر را خواهیم داشت یادآور شد: «وزش باد نسبتا شدید به همراه خیزش گرد و خاک و توفان شن در شرق استان پدیده‌ی غالب امروز است».
وی با بیان این‌که کاهش کیفیت هوا، کاهش دید افقی و اختلال در تردد دور از انتظار نیست افزود: «رانندگانی که قصد تردد از محور‌های مواصلاتی کرمان – سیستان و بلوچستان، کرمان – یزد و شهداد – نهبندان را دارند با احتیاط برانند و از شرایط جاده‌ها باخبر باشند».
رئیس مرکز پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان کرمان با اشاره به این‌که این شرایط جوی تا پایان روز دوشنبه در استان حاکم است گفت: «از روز دوشنبه دما در استان افزایش می‌یابد». /پ

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید