مشاور استاندار کرمان در امور رسانه و روابط عمومی مطرح کرد

فعلا خبری از تعطیلی ادارات نیست / مرکز تعویض پلاک شنبه تا دوشنبه تعطیل است / ورودی‌های استان کنترل می‌شود / امکان ورود مهمانان نوروزی به استان کرمان وجود ندارد / مردم تبلیغات بوم‌گردی‌ها را اطلاع دهند

گروه جامعه ـ مشاور استاندار کرمان در امور رسانه و روابط عمومی به مردم کرمان اطمینان خاطر داد که با توجه به مصوبات قبلی، ورودی‌های استان کرمان کنترل می‌شود و افراد مشکوک تحت نظر علوم پزشکی در قرنطینه قرار خواهند گرفت. عباس تقی‌زاده همچنین تاکید کرد که کسی برای نوروز به کرمان نیاید چون استان ما هم شرایط پذیرش میهمانان نوروزی را ندارد.

به گزارش فردای‌کرمان به نقل از ایسنا کرمان، وی روز جمعه شانزدهم اسفندماه، در یک نشست خبری که به صورت مجازی برگزار شد، افزود: «مراکز اقامتی نیز برای مهمانان نوروزی در استان کرمان خدمات‌دهی نخواهند داشت».

وی اضافه کرد: «از مردم می‌خواهیم چنانچه تبلیغات مراکز بوم‌گردی را می‌بینند حتما به ما اطلاع دهند تا به آنها تذکرات لازم داده ‌شود».

تقی‌زاده ادامه داد: «مردم استان کرمان به مهمان‌نوازی شهره هستند، اما در شرایط کنونی امکان پذیرش مسافر را نداریم. طبق مصوبات صورت گرفته، چنانچه مهمانان نوروزی قصد ورود به استان را داشته باشند، از مبادی استان درخواست بازگشت آنها را خواهیم داشت و امکان ورود مهمانان نوروزی به استان کرمان وجود ندارد و این اقدامات در راستای تامین امنیت سلامتی مردم استان کرمان خواهد بود».

وی همچنین اظهار کرد: «با دستور استاندار کرمان همه فرمانداران و مدیران اجرایی استان نسبت به گندزدایی ادارات باید اقدام کنند».

وی افزود: «هیچ استانداری بدون اجازه وزارت کشور و بدون هماهنگی با وزارت کشور نمی‌تواند اقدامی نسبت به تعطیلی مدارس، دانشگاه‌ها و ادارات سطح استان را داشته باشد و ما تابع تصمیمات وزارت کشور هستیم و تا این لحظه، در روز شنبه ادارات استان کرمان طبق روال هفته‌ی گذشته خواهد بود».

مشاور استاندار کرمان درباره‌ی سایر مصوبات ستاد استانی مقابله با کرونا ادامه داد: «مرکز تعویض پلاک متعلق به نیروی انتظامی فردا شنبه، همچنین روزهای یکشنبه و دوشنبه تعطیل خواهند بود».

وی اضافه کرد: «برای وضعیت کاری این مرکز از روز سه‌شنبه نیز تصمیم‌گیری خواهد شد».

وی گفت: «کلیه‌ی تالارهای سطح استان نیز تا اطلاع ثانوی تعطیل خواهند بود و برگزاری هر نوع اجتماعی، مراسم عقد و عروسی، ترحیم و … ممنوع است».

وی از انجام بازرسی از این اماکن به صورت مستمر نیز خبر داد.

تقی‌زاده همچنین گفت: «در این ستاد مقرر شد شهرداری کرمان برای تدفین افراد کرونا اقداماتی طبق پروتکل‌های بهداشتی انجام دهد».

وی ادامه داد: «همچنین در این ستاد مقرر شد اتحادیه صنف لوازم پزشکی نیاز استان کرمان به اقلام بهداشتی را از سایر نقاط کشور تامین کند». / الف

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید