در راستای پیشگیری از بیماری کرونا؛

برپایی بازارچه نوروزی صنایع‌دستی در کرمان ممنوع شد

گروه جامعه – مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمان با اشاره به تعطیلی موزه‌ها، باغ‌موزه‌ها، و اماکن تاریخی و گردشگری استان کرمان به دلیل شیوع ویروس کرونا، گفت: «برگزاری هرگونه بازارچه صنایع‌دستی نیز در ایام نوروز ۹۹ در سطح استان کرمان ممنوع است».
به گزارش فردای کرمان به نقل از ایسنا کرمان، فریدون فعالی از تعطیلی بازارچه دائمی صنایع‌دستی کاروانسرای گنجعلیخان شهر کرمان تا اطلاع ثانوی در راستای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا خبر داد و افزود: «برگزاری هرگونه بازارچه صنایع‌دستی نیز در ایام نوروز ۹۹ در سطح استان کرمان ممنوع است».
وی اظهار کرد: «این تصمیم با هدف رعایت دستورالعمل‌های مقابله با شیوع ویروس کرونا اتخاذ شده است و هرگونه فعالیتی برخلاف آن منجر به برخورد قانونی می‌شود».
فعالی با بیان این‌که تمامی مدیران ادارات میراث فرهنگی شهرستان‌های تابعه‌ی استان کرمان مکلف به کنترل و رعایت اقدامات پیشگیرانه بهداشتی در خصوص ویروس کرونا هستند، افزود: «بازدید و نظارت مستمر بر تاسیسات گردشگری و رصد تخلفات احتمالی از دستورالعمل‌های ابلاغی وزارت میراث‌فرهنگی، وزارت بهداشت و ستاد استانی مقابله با بیماری کرونا در دستور کار بازرسان و ناظران اداره کل میراث فرهنگی استان کرمان قرار دارد».
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمان با اشاره به این‌که هرگونه برنامه و فعالیت گروهی در مراکز تحت نظارت این اداره کل ممنوع است، خاطرنشان کرد: «در حال حاضر تمامی موزه‌ها، باغ‌موزه‌ها، و اماکن تاریخی و گردشگری استان کرمان تعطیل هستند».
وی از عدم فعالیت اقامتگاه‌های بوم‌گردی و خانه‌های مسافر استان کرمان خبر داد و خاطرنشان کرد: «پذیرش مسافر در مهمانسراها و خوابگاه‌های ادارات و نهادهای دولتی نیز تا اطلاع ثانوی ممنوع است». /پ

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید