شمار مبتلایان کرونا در ایران تا عصر سه‌شنبه به 24 هزار و 811 نفر رسید

تلفات کرونا در ایران؛ ۱۹۳۴ نفر

گروه جامعه ـ بر اساس یافته‌های آزمایشگاهی از ظهر دیروز تا امروز ۵ فروردین‌ماه، یک‌هزار و ۷۶۲ مورد جدید ابتلا به کرونا در کشور شناسایی شد و تعداد مبتلایان به این بیماری در کشور به ۲۴ هزار و ۸۱۱ نفر رسید.

به گزارش فردای‌کرمان به نقل از ایرنا سراسری، دکتر کیانوش جهانپور، سخنگوی وزارت بهداشت با اعلام این خبر افزود: «خوشبختانه تا کنون ۸ هزار و ۹۱۳ نفر از بیماران مبتلا به کرونا بهبود یافته و ترخیص شده‌اند و این روند روز به روز در حال افزایش است».

وی ادامه داد: «متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۲۲ نفر جان خود را از دست دادند و مجموع درگذشتگان این بیماری در کشور به یک‌هزار و ۹۳۴ نفر رسید».

جهانپور گفت: «تا صبح امروز بیش از ۴۱ میلیون نفر در غربالگری کرونا و طرح بسیج ملی مقابله با کرونا مشارکت کرده‌اند».

وی اضافه کرد: «فرادی که علائم ابتلا به این بیماری را دارند در سامانه ثبت‌نام کنند. همکاران ما با آنها تماس می‌گیرند و اگر نیازی به ارجاع به مراکز درمانی داشته باشند این کار انجام می‌شود».

حداکثر یک سوم کارکنان ادارات شیفت باشند

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت درباره وضعیت اداره‌ها اظهار کرد: «موضوع تعطیلی ادارات در ستاد ملی مقابله با کرونا مورد بحث قرار گرفته و با نظر وزیر مربوطه، حداکثر تا یک سوم جمعیت کارکنان برای فقط امور ضروری مردم به صورت شیفت‌بندی یا کشیک باید در اداره‌ها یا سازمان‌ها حاضر شوند. با این فاصله گذاری انجام شده، کاهش حضور کارکنان انجام می‌شود».

جهانپور گفت: «طرح فاصله گذاری اجتماعی نیز به ستاد ملی کرونا ارجاع شد و قرار است با تشکیل کمیته امنیتی و اجتماعی این ستاد به ریاست وزیر کشور، با توجه به الگوهای بومی و ساختار اجتماعی کشور، اقدامات لازم برای فاصله گذاری اجتماعی برای ورود و خروج از شهرها تصمیم گیری شود».

به گزارش فردای‌کرمان، وزارت بهداشت از چهارم فروردین‌ماه تصمیم گرفته تا آمار تفکیکی مبتلایان به کرونا در استان‌ها را ارائه نکند. درباره‌ی وضعیت جدید استان کرمان، در نشست خبری عصر امروز ستاد استانی مدیریت کرونا گزارش‌هایی ارائه خواهد شد. / الف

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید